Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Esimene lugemine Draamateatris: Katariina Libe näidend “Võrsed”

10.01.2022 15:10

Eesti Draamateatris jõuab 14. jaanuaril 2022 kell 19:00 Esimese lugemise sarjas publiku ette Katariina Libe näidend "Võrsed", mis võitis Eesti Teatri Agentuuri 2021. a näidendivõistlusel esimese preemia. Lavastajana juhendab Mehis Pihla ning loevad Marta Laan, Helena Lotman, Kristo Viiding, Jüri Tiidus, Märten Metsaviir, Kersti Heinloo.


Piletid hinnaga 5€ on müügil Piletimaailmas.  


"Esimese preemia pälvinud Katariina Libe "Võrsed" portreteerib usutavalt arhitektuuribüroo juhti, kes võitleb eraelu kriisiga. Teda räsivad tööelu pinged, lagunev paarisuhe ning haigus, mida ta teiste eest varjab. Kõik need mured seob omavahel kokku küsimus lapse saamisest. Vastamisi on lapse saamise soov ja võimalikkus ning soovi ja võimaluste puudumine. "Võrsetes" kirjeldab Libe paarisuhet ja selle lagunemise põhjusi teravalt. Näidend lahkab lapsevanemaid puudutavaid norme, elukaaslase ja lapse kaotamist ning kaotustest ülesaamist. 


Tähelepandav on "Võrsete" juures ka see, et seksuaalvähemustesse suhtutakse neutraalselt. Peategelane on lesbi, tema elukaaslane biseksuaalne ja selles ei ole midagi imelikku. Vähemusi, sealjuures etnilisi, rahvuslikke, usulisi, soo- ja seksuaalvähemusi, käsitletakse eesti teatris harva. Nii nagu naisrollide kirjutamisel-lavastamisel, langetakse ka vähemuste kajastamisel kergesti stereotüüpide lõksu. "Võrsed" on aga eelarvamustest vaba. Osalt seetõttu mõjub näidend eriti värske ja nüüdisaegsena."Žüriiliige, Soome tõlkija, teatri- ja kirjanduskriitik Varja Arola „Uues eesti näitekirjanduses säravad naised“. Sirp, 11.11.2021


Eesti Teatri Agentuuri 2021. aasta näidendivõistluse võidutööde lugemisi:

14.01.22 Eesti Draamateatris Katariina Libe "Võrsed"

16.01.22 Ugala teatris Kadri Lepp "Koju"

Tulekul: Eesti Draamateatris Heneliis Notton "Emesis" ja Tallinna Linnateatris Mart Aas "Kaksindus"