Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti etenduskunstide showcase-festival draamamaa.weekend 2016

06.11.2016 15:46

10.-12. novembril 2016 toimub Tallinnas Eesti etenduskunstide showcase-festival draamamaa.weekend, mis on suunatud välismaistele teatriprofessionaalidele, festivalikuraatoritele ja teatrijuhtidele. Kolme päeva jooksul antakse külalistele ülevaade Eesti etenduskunstide uusimatest suundumustest. draamamaa.weekendi peamiseks eesmärgiks on laiendada ja tugevdada Eesti etendusasutuste kontakte välisriikidega ning suurendada võimalust, et väärt lavastused ka Eestist kaugemale jõuaks. Festivali organiseerib Eesti Teatri Agentuur koostöös osalevate teatritega. Festivali toetab Kultuuriministeerium ja Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.
Sel aastal on festivaliprogrammis üheksa lavastust kaheksalt teatrilt: Teater NO99 „El Dorado: Klounide hävitusretk“ ja „Ema Courage“, Von Krahli Teatri „Paradiis“, Theatrumi „Popi ja Huhuu“, Vaba Lava „Ma pigem tantsiksin sinuga“, Sõltumatu Tantsu Lava „Genesis remiks“, Tartu Uue Teatri „Põletatud väljade hurmaa“, Kinoteatri „Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine“ ja Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioon „Seisund ja disain“.
 
Külaliste kutsumine toimus tihedas koostöös osalevate teatritega. Sel korral osalevad festivalil Saksamaalt Andreas Karlaganis (Schauspielhaus Zürich), Martine Dennewald (Theaterformen), Hannah Pfurtscheller (wildwuchs festival & Theater Spektakel) ja Arnd Wesemann (ajakiri Tanz); Šveitsist Nicolette Kretz (AUAWIRLEBEN) ja Julia Hölscher (Theater Basel); Prantsusmaalt José Alfarobba ja Tristan Barani (Vaba Lava kuraatorid 17/18); Ühendkuningriikidest Tim Nunn (Tramway & Dance International Glasgow); Mischa Twitchin (Queen Mary University of London) ja Atxarte Lopez de Munain (BE-Festival); Poolast Piotr Gruszczyński ja Karolina Ochab (Nowy Teatr); Soomest Jonna Strandberg ja Sanni Pajula (Kiasma teater), Jonatan Fogelholm ja Akse Pettersson (Stage Festival) ning Venemaalt Oleg Loevski (Real Theatre Festival), Filipp Vulah (Mayshowcase), Victoria Tinyakova, Maria Khalizeva ja Maria Lvova (Theatre Youth Forum & Tšehhovi Festival).
Festivaliprogramm on kättesaadav Eesti Teatri Agentuuri inglisekeelsel kodulehel www.draamamaa.ee.  
Lisainfo:
Liisi Aibel
55907002
Eesti Teatri Agentuur