Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avalik lugemine Ugala teatris: Kadri Lepa näidend “Koju”

17.12.2021 14:22

Pühapäeval, 16. jaanuaril 2022 kell 16:00 toimub Ugala teatri kohvikus Eesti Teatri Agentuuri 2021. aasta näidendivõistlusel teise preemia saanud Kadri Lepa näidendi "Koju" esmaettekanne. 


Ootame kuulama kõiki huvilisi ja üritus on tasuta, ent sündmusele pääseb piiratud kogus inimesi läbi eelregistreerimise, milleks tuleb soetada tasuta pilet. Sündmus kestab kaks tundi ja 30 minutit, koos vaheajaga.


Näidendit loevad publikule ette Luule Komissarov, Andres Tabun, Ilo-Ann Saarepera, Ringo Ramul, Tanel Ingi, Martin Mill ja Garmen Tabor. Lugemist juhendab Kadri Lepp.


Kohvik avatakse tund enne lugemise algust. Võimalik on teha ka eeltellimusi ja lauabroneeringuid kuni 20. detsembrini kirjutades [email protected] või helistades 433 0793.


"Kadri Lepa "Koju" on psühholoogiliselt täpne düsfunktsionaalse perekonna kirjeldus. Sattunud emotsionaalsesse ummikusse, naaseb kolmekümnendates eluaastates naine koju oma vanemate juurde, kus olude sunnil elavad ka naise töötu vend ning vanaema, kes on juba aastaid vaikinud. Näidendi tugevus on elulised tegelased ja mahlakas dialoog, mis joonistab välja perekonnasuhted koos oma keerukuse ja kommunikatsioonitõketega. Luubi alla võetakse perekonnaliikmete oskamatus rääkida valulistel teemadel, väljaütlematusest tekitatud pinged, õe ja venna võrdlus, nendevaheline kiindumus ning vanemate ootused ja kannatlikkus." - Varja Arola, Sirp, 19.11.2021


"Koju" on näitleja Kadri Lepa teine näidend. Tema debüütnäidend "Astridi valss" leidis äramärkimist kaks aastat tagasi toimunud näidendivõistlusel. Lisaks on Kadri sulest ilmunud neli lasteraamatut – väikelastele kirjutatud "Lugu hiirest, kellel polnud kelku" ning ühe ettevõtliku ja nutika Mardi-nimelise poisi seiklustest pajatavad "Poiss, kes tahtis põgeneda", "Tüdruk, kellel oli saladus" ning "Salasõnad".


Eesti Teatri Agentuuri 2021. aasta näidendivõistluse võidutööde lugemisi:

14.01.2022 Draamateatris - Katariina Libe "Võrsed"

16.01.2022 Ugala teatris - Kadri Lepp "Koju"

Tulekul: Eesti Draamateatris - Heneliis Notton "Emesis" ja Tallinna Linnateatris - Mart Aas "Kaksindus"