Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ümberlülitus

Aadress:
Pikk 20, 10133 Tallinn, Estonia
E-post:
Koduleht:
lavastus-pic

Etenduskunstide festival Ümberlülitus tuleb terveks nädalaks Tartusse, et enne suve ühiselt ümber lülituda. Kolmandat korda toimuv festival kogub kokku hetked, mil saalis istudes ununeb, mida neljas sein tähendab. Hetked, kus saali astutakse võõrana, kuid etenduse lõppedes on tunne, et teiste saalisistujatega ollakse aastaid hommikuti sama bussiga tööle sõidetud. Hetked, kus on parajalt ruumi nii elevusele, vahetusele, teadmatusele kui ka lähedusele.

Festival algab Urmas Lüüsi kodust groteski pakkuva “Tädi Õie 65. sünnipäevaga”. Peole järgneb Harald Beharie provokatiivselt kväär “Batty Bwoy”, mida on viimase paari aasta jooksul nähtud pea igal Euroopa suuremal etenduskunstide festivalil. Järgmisel päeval on laval Kertu Moppeli, Arthur Arula, Lauri Kaldoja, Maria Lee Liivaku, Elina Reinoldi ja Markus Truubi “Mure staatuse pärast”, mis võtab vaatluse alla sotsiaalsed dünaamikad.

Kui aasta eest tõmbas Stina Fors publiku käima oma punkbändi-lavastusega, siis sel aastal näitab ta oma vokaalseid võimeid soolotööga “A Mouthful of Tongues”, mis jätab passiivsemagi teatrikülastaja keeletuks. 24. mail jõuab Anita Kremmi õrn, toores ja kohati julm “Mina/Tema” pärast SAAL3 formaadi raames esietendumist Tartusse. Kahel õhtul etenduv Maria Metsalu “Kultuur”, laseb publikul seista nii vaatemängu keskel, ees kui ka taga, nii linnaruumis kui ka teatrisaalis. Festivali viimasel päeval toimub Heneliis Nottoni töötuba “Ühiselt üksinda”, mis seab küsimuse alla, kas kirjutades peab olema üksik, lähenedes küsimusele läbi mänguliste harjutuste.

Järgmised etendused