Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Lavastuskunstnike Liit

Aadress:
Uus 5, 10111 Tallinn
E-mail:
lavastus-pic

Eesti Lavastuskunstnike Liit (ELKL) on 1993. aastal asutatud kutseliste teatri-, tele- ja kinokunstnikke ühendav kasumit mittetaotlev loomeliit.

Tegevuse eesmärgiks on edendada eesti lavakujunduskultuuri kõigis selle kasutamisvormides, kaitsta oma liikmete loomingulisi, autoriõiguslikke ja sotsiaalseid huve ning tagada nende professionaalsus oma erialal.

Liidu fookus on suunatud nii professionaalse teatrimaailma arengutele kui koolituse vallas toimuvale, osaletakse aastaauhindade žüriide töös, korraldatakse stsenograafia-alaseid näitusi, koolitusi, sündmusi ning trükiste ja raamatute väljaandmist. ELKL esindab Eesti teatrikultuuri ka ülemaailmselt, korraldades või toetades lavastuskunstnike osalemist konverentsidel ja näitustel.

ELKL kuulub Eesti Teatriliitu ning on Eesti Kunstnike Liidu alaliit.

ELKL koondab 66 kutselist lavastuskunstnikku, kelle põhitegevusala on stsenograafia loomine teatrilavastustele, filmidele, telestuudiotele ja näitustele.

ELKL esimees: Karmo Mende
ELKL juhatus: Emer Värk, Marge Martin, Alyona Movko-Mägi, Liina Tepand, Yana Khanikova, Mae Kivilo, Maret Kukkur ja Pille Kose.