Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uurimuslik kohtumine “Dramaturgia võimalused ja võimatused tantsukunstis” – lektor Merike Estna

28.04.2021 15:20

TantsuRUUMi uurimusliku sarja "Dramaturgia võimalused ja võimatused tantsukunstis" hooaja viimane kohtumine toimub veebis!

L 8. mai 2021 ~ kell 11-14 lektor MERIKE ESTNA

Aeg-ruumiga tegelevatel kunstižanritel tuleb tihti kokku puutuda dramaturgia mõistega, kuid kas iga valdkond saab antud mõistet üheselt kasutada? Eesti teatripraktikas on dramaturgia üks hägusemaid mõisteid, olles suuresti seotud kirjaliku näidenditeksti dramaturgiaga. Teatril ja tantsul on palju ühist, aga on ka palju spetsiifilisi erisusi. Kuidas mõistab ning laiendab dramaturgia mõistet ja väljendust ka visuaalkunsti diskursus?  Kas tantsukunst saab toetuda dramaturgia mõistet kasutades teistele kunstivormidele või peab leiutama oma?
 
MERIKE ESTNA (1980) on kunstnik, kes tegeleb maalikunsti meediumi piiride kompamisega, olgu tulemuseks siis maal kui ruum, maal kui riietus, maal kui kook või maal kui vaip. Oma töödes toob Estna paralleeli DJ-tööga: nii nagu DJ sämplib muusikat, kasutab Estna maalides korduvaid elemente, viipekeele märke, pintslitõmbeid, sümboleid kui viiteid. Traditsiooniliste käsitöötehnikate kasutamisega tõstatab Estna küsimusi maalikunsti maskuliinsusest, millega on ajalooliselt tõmmatud terav piir kunsti ja käsitöö vahele. Estna on lõpetanud maalikunsti bakalaureuse Eesti Kunstiakadeemias ja magistrantuuri Londoni Ülikooli Goldsmithsi kolledžis.

Kohtumine toimub ZOOMis. Kohtumisaja sisse on arvestatud 30min paus. Salvestus jääb osalejatele järele vaadatavaks.


TantsuRUUMis kord kuus aset leidvad kohtumised võimaldavad dramaturgia käsitluse alaseid mõttevahetusi erinevate kultuurivaldkondade esindajatega.


Rohkem infot: