Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

teater ׀ tabu

23.04.2009 12:01

Vanasti, nõukogude ajal pidi tõe ridade vahele ära peitma. Enam mitte, sest meil on vaba riik ja arenenud ühiskond: kultuur õitseb, kõik on hästi ja kõike võib teha. Või siiski? Kas pole tabu eelkõige enesetsensuur, veelgi enam – süsteemi toimimiseks vajalik mehhanism? Neile ja teistelegi küsimustele vastuseid otsides jagavad sel korral oma mõtteid nii loojad kui ka tarbijad, poliitikud kui ka uurijad.

Planeeritud ajakava on järgmine (muutused pole välistatud):
11.00    Ott Karulin "Teatri ümber hiilib edu"
11.30    Jaak Allik "Mälestusi tabudest eesti nõukogude teatrikunstis"
12.00    Maris Balbat "Kuidas on muutunud tabud teatrikirjutaja jaoks"
12.30    Taavet Jansen "Hakaku tööle, kui loomine sisse ei too. (toru, 28.07.2008 01:39 Delfi)"

13.00    Jagatud lõuna: küpseta, keeda või osta ise midagi kaasa ja jaga teiste kohalolijatega. Heatahtlikkus ometigi tabu pole.

13.30    Loone Ots "Taboo ja oblige: eesti ajaloolised näidendid"
14.00    Laur Kaunissaare "Algtekst ja tänapäeva kontekst: tõlgendusjulgusest"
14.30    Valle-Sten Maiste "Kas Tussi-Maarionide ja rahvuslipu persest õngitsemise ajastul jääb ikka veel midagi varjule?"
15.00            Vaba lava

Anna oma tulekust teada hiljemalt 3. maiks e-kirjaga aadressil [email protected] või telefonitsi numbril 628 2342.

Eesti Teatri Agentuuri jagatud mõtete sari "teater ׀ ..." on kaks korda aastas toimuv kohtumine, mis viib kokku parajasti aktuaalsed teatrit puudutavad küsimused, mille üle arutlemiseks tavaliselt igapäevatöö kõrval aega ei jää, ning inimesed, keda üldjuhul neil teemadel sõna võtmas ei kuule. Nii ongi üks pool sarja pealkirjast alati sama "teater", kuid mõisted teisel pool eraldavat kriipsu aegruumis muutuvad. Kusjuures teine teisele poole kriipsu jäävad sõnad pole ilmtingimata vastandlikud, pigem on nende suhetes sarnast ambivalentsust, mis lava ja publiku vahel. Samuti pole kinnitatud mõtete jagamise vorm, mis võib olla ettekandekoosolek, avalik foorum, ümarlaud vms, sõltudes teemast ja esinejatest. Kohtumised on suunatud teatritöötajatele, teatriloolastele, pressile, teiste kunstivaldkondade esindajatele ning teatrikülastajale. Siiani on jagatud mõtteid teemadel "teater ׀ positsioon" (aprill 2008) ning "teater ׀ riik" (november 2008). Sündmust toetab Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.