Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

„teater ׀ seitse”

06.05.2011 16:18

Eesti Teatri Agentuuri poolt kogutav ja trükisena väljaantav „Eesti teatrite statistika“ on koos 2010. aasta andmetega jõudmas oma seitsmenda väljaandeni ning arvestades krooni-aja lõppemist on aeg teha kokkuvõtteid senisest.

Koostöös Eesti Statistikaametiga korraldatav kohtumine on pühendanud statistikapõhisele teatriajaloo uurimisele. Eesmärgiks on laiendada teatritegevust kajastava statistika tausta, tuua teemasse valdkonnaväliseid teadmisi ning süvendada teatriajaloo- ja teatriuurimist, mis põhineks arvudel ja mille traditsioon on veel tagasihoidlik.

Planeeritud ajakava:
11.00   
Moderaator Raivo Põldmaa avasõnad ja sissejuhatus
Madis Kolk „Tragöödia ja statistika vahel“
Triinu Aron „Lavastusliikidest, tantsuga pooleks“
Teatriuurimusliku kogumiku „Interaktsioonid. Eesti teater ja ühiskond aastail 1985-2010" esitlemine. Kohvipaus.
Ott Karulin „Demokratiseeritud teater“
Anneli Saro „Kuidas mõõta teatri efektiivsust“
14.00 lõuna

14.45
Kaarel Oja „Väikeste vaikne tõus“
Elo Parveots „Valitsemissektori kulutused kultuurile“
Avatud vestlusring
Orienteeruv lõpp 17.00

Eesti Teatri Agentuur korraldab näitekunsti sihtkapitali toel juba neljandat aastat jagatud mõtete sarja „teater I ...“, millest seni on toimunud kuus kohtumist. Sarja eesmärgiks on viia kokku hetkel aktuaalsed teatrit puudutavad küsimused, mille üle arutlemiseks tavaliselt igapäevatöö kõrval aega ei jää ning inimesed, keda üldjuhul neil teemadel sõna võtmas ei kuule. Nii ongi üks pool sarja pealkirjast alati „teater”, kuid mõisted teisel pool eraldavat kriipsu aegruumis muutuvad. Kusjuures teine teisele poole kriipsu jäävad sõnad pole ilmtingimata vastandlikud, pigem on nende suhetes sarnast ambivalentsust, mis lava ja publiku vahel.

Palume oma tulekust teatada aadressil tiia@teater.ee või telefonil 6282 330, hiljemalt 13. maiks. Kohtade arv on piiratud.