Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Ülikoolis avati näitus “Hispaania teater Eesti lavadel”

26.10.2022 10:16

24. oktoobrist 2022 on Tartu Ülikooli Lossi 3 õppehoones võimalik külastada hispaania keele ja kirjanduse eriala 30. sünnipäevale pühendatud näitust „Hispaania teater Eesti lavadel".

Romanistika osakonnas õpetatava hispaania keele ja kirjanduse eriala asutamisest täitub 2022/2023. õppeaastal 30 aastat. Oma panuse selle tähtpäeva väärikasse tähistamisse on andnud hispanistika tudengid, kes eelmisel aastal õppisid esimesel ja teisel kursusel. Nimelt sai möödunud õppeaastal teoks näituseprojekt, mille eesmärk on heita pilk aegade jooksul Eesti lavadele jõudnud Hispaania näitekirjanike teostele.

Üliõpilaste töö tulemusena saame tuttavaks mõnede Eesti teatrites lavastatud näidendite, nende osatäitjate ja võimalusel ka publiku ning kriitikute poolt neile osaks saanud vastuvõtuga. See võimaldab näha, milline osa Hispaania teatrikunstist on Eestisse jõudnud, ning tihendada seeläbi ka Eesti ja hispaaniakeelsete riikide kultuurisuhteid.

Näitust saab külastada Lossi 3 trepigaleriis 21. novembrini.

Näituse autorid: Maarja Heeringson, Tiina Kabanen, Kalli Kolberg, Annabel Kopli, Paul Kristjan Koppel, Paavo Mikson, Mihkel Ots, Pilletriin Peterson, Tõnis Pärna, Mari-Ann Reede, Lotta Saadla, Sabrina Samberk, Annabel Sloog, Gerda Torim, Teresa Uggeri, Erte Zimmer

Juhendajad: Virginia Rapún Mombiela ja Mari Kruse