Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Talveaias “Väike Versailles” klavessiinide ja Molière’iga

20.10.2007 12:15

Rahvusooper Estonia Talveaed ootab laupäeval, 20. oktoobril kell 18 kõiki muusikasõpru kontsertetendusele "Väike Versailles Talveaias". See on kontsertetendus edevusest ja teistest inimloomuse varjatud viguritest. Esinevad Kristiina Are (klavessiin), Ene Nael (klavessiin) ja Tarmo Song (tekst).

Kavas on helilooja Francois Couperin'i (1668-1733) muusika ning kirjanike Molière'i (1622-1673) ja Jean de La Fontaine'i (1621-1695) tekstid. Paljude klavessinistide lemmikhelilooja Couperin'i pärandist kantakse muuhulgas ette "Apothéose de Lully, instrumentaalkontsert võrratu Monsieur de Lully igaveseks mälestuseks". Tekstidest tulevad ettekandmisele katkendid Molière'i "Versailles' ekspromtist" Ott Ojamaa tõlkes ning Jean de La Fontaine "Valmidest" Lauri Leesi tõlkes.

Jean Baptiste Lully oli Päikesekuningas Louis XIV ajal Prantsusmaa muusikaelu ainuvalitseja. Tema umber tiirles palju imetlejaid ja klakööre, kes põlastasid kõike veidi teistsugust. Nende kriitika alla sattunud tagasihoidlik Couperin panigi oma teosele paljusõnalise ja ülevoolava pealkirja, et "lullistidele" omast kõnepruuki kasutades viidata Lully' isikuga seotud delikaatsetele probleemidele. Vormiliselt jäljendab teos comedie-ballet'd, Monsieur Lully' loomingus üht esindatuimat žanrit, pakkudes köitvat intriigi prantsuse ja itaalia stiili vahel.

Eero Raun
Rahvusooper "Estonia" nõunik
taskutelefon: 50 68 194
[email protected],
www.opera.ee