Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Seminar “teater ׀ paus”

12.04.2010 14:29

Seminari juhatab sisse tunniajane ekskursioon Patarei vanglamuuseumis, millele järgnevad ettekanded. Luule Epner heidab pilgu pausidele eesti teatriloos, Liina Unt uurib pausi kasutamist lavakujunduses. Liis Kolle arutab, kas on ikka nii, et ooperis on kõik see, mida muidu teatrile omaseks peame, justkui pausil, sest muusika nõuab oma. Tõnis Rätsep  mõtiskleb lavalise vaikuse üle ning Andrus Vaarik selgitab näitleja tööd pausiga.

Kohtade arv on piiratud. Anna oma tulekust teada hiljemalt 19. aprilliks e-kirjaga aadressil [email protected] või telefonitsi numbril 6282342. Osavõtt ekskursioonist maksab 35 krooni, mis on poole vähem kui tavaliselt, kuid seab osavõtjate arvule kindla piiri.

Eesti Teatri Agentuuri jagatud mõtete sari “teater ׀ ...” on kaks korda aastas toimuv kohtumine, mis viib kokku hetkel aktuaalsed teatrit puudutavad küsimused, mille üle arutlemiseks tavaliselt igapäevatöö kõrval aega ei jää, ning inimesed, keda üldjuhul neil teemadel sõna võtmas ei kuule. Nii ongi üks pool sarja pealkirjast alati sama „teater”, kuid mõisted teisel pool eraldavat kriipsu aegruumis muutuvad. Siiani on jagatud mõtteid teemadel “teater ׀ positsioon” (aprill 2008),  “teater ׀ riik” (november 2008), “teater ׀ tabu” (mai 2009), “teater ׀ laen” (detsember 2009). Sündmust toetab Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.