Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Loominguline platvorm e¯lektron alustab Kõheda vastasmõju festivaliga

10.03.2020 14:30

1. aprillil avab loominguline platvorm  oma esimese tegutsemishooaja Kõheda vastasmõju festivaliga.  e¯lektron on poolenisti virtuaalne, poolenisti füüsiline platvorm, mis liidab etenduskunstide ja teaduse otsingulisi tegevusi. e¯lektroni sisu on kunstnike ja teadlaste koostöö. Sellel koostööl on loomingulise laboratooriumi vorm – tehakse midagi, mida kumbki ilma teiseta tehtud ei saaks. Tööriistad ja eeldused on üsna ilmselt erinevad, aga nii teadlase kui kunstniku jaoks on peamine edasiviiv jõud uudishimu. See ühendab. 
 
Mis peaks olema tulemus? Ootamatud kunstivormid, tekstid, mis kannataks välja akadeemilise analüüsi. Teadmised, mida enne polnud ei kunstnikul ega teadlasel. e¯lektron ei sulge võimalikke liitvorme kindlate pealkirjadega sahtlitesse. Neuroteadused, mikrotonaalsus, lingvistika, biosemiootika, koreograafia, materjalide tugevusõpetus – ükskõik mis võib mahtuda e¯lektroni katselaborisse. 
 
e¯lektron hakkab korraldama uurimuslikke residentuure. Katsetamised, leiutamised ja läbikukkumised tehakse ka avalikult nähtavaks, sest e¯lektroni üheks fookuseks on katsetes tekkinud kogemuse esitamine kunstisündmustena. Vana kõnekäänd ütleb, et uudishimu tappis kassi. e¯lektronis sellest kõnekäänust lugu ei peeta – uudishimu on e¯lektroni tuumakütus, ei rohkem ega vähem. 
 
Kõheda vastasmõju festival toimub 1.–4.04.2020 Kanuti Gildi SAALis. Esinevad Hiroaki Umeda, Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi ansambel EMA, dr Aleksander Väljamäe ja Iggy Lond Malmborg. Festival lõpeb 4. aprillil peoga 404 event not found Von Krahlis.
 
Hiroaki Umeda lavastused põhinevad tehnoloogia ja inimkeha vastasmõjudel. Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi ansambel esitab Kanada helilooja Udo Kasemetsa muusikat. Aleksander Väljamäe projekt "DataWe" uurib tulevikku, kus puudub individuaalsus ja kus inimesed moodustavad ühiseid probleemelahendavaid ajukärgi. Iggy Lond Malmborgi "Physics and Phantasma" tihendab ja eksponeerib inimeste fantaasiaid.

elektron1.04 • 19.30 • Hiroaki Umeda „Accumulated Layout / Intensional Particle“. 
2.04 • 19.30 • Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambel EMA / Udo Kasemets: „Tt – tribute to Buckminster Fuller, Marshall McLuhan, John Cage“. 
Kontserdile eelneb e ̄lektroni pidulik avamine kell 17:00 e ̄lektroni stuudios, Pikk 20. 
3.04 • 19.30 • Aleksander Väljamäe „DataWe eksperimendid“. Showingule eelneb Dr. Aleksander Väljamäe loeng kell 18:00 e¯lektroni stuudios, Pikk 20
4.04 • 19.30 • Iggy Lond Malmborg „Physics and Phantasma“. Etendusele eelneb André Eiermanni loeng Skype’i vahendusel kell 18.00 e ̄lektroni stuudios, Pikk 20. 
4.04 • 22.00 Pidulik lõpetamine 404 event not found Von Krahlis


Kanuti Gildi SAAL, Pikk 20, Tallinn
Lisainfo: https://elektron.art/ & https://saal.ee/
Piletid müügil Fientas: https://fienta.com/
 
Kontakt:
Kaie Olmre
[email protected] / +372 5241778