Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Festival Tartu Interdistsiplinaar kutsub vaatama, osalema ja kogema

16.08.2022 11:33

23.-27. augustil toimub galerii Pallase ja Tartu Uue Teatri saalides valdkondadevaheline kunstifestival Tartu Interdistsiplinaar. Teist korda toimuv [TI] on Eesti kultuurimaastikul ainulaadne festival, mis ühendab kunstiliikide vahealadel tegutsevaid kunstnikke ning pakub publikule interaktiivseid elamusi, mis tõukuvad teadusest, tehnoloogiast, muusikast, etenduskunstist, kujutavast kunstist ning paljust muust. 

Näitus “Vaheruum // Liminal space” (tasuta)

Avamine 23. augustil kl 16.45 

Galeriisse Pallas paigutuvad festivaliks viis projekti, mis hõlmavad nii kujutavat kunsti, rakenduskunsti kui ka heliinstallatsioone Saksa, Austria, Hispaania, Norra ja Eesti kunstnikelt. Näitus pakub võimalust kogeda valguse ja varju kõla, kirjeldada oma unistusi ning lasta end naerutada absurdihuumoril.   

Lisaks saab osa võtta Saksa/Austria kunstnikegrupi raumarbeiterinneni linnaruumi rännak-performance’ist “LiveWalk” (23.08), Hispaania kunstniku Raquel Ruiz Fraile performance’ist “Bailando cosidos / Dancing while stiched” (24.08) ning liikumishuvilistele on programmis tantsu- ja meediakunstnike Roosna & Flaki töötuba “Responsive Body - Responsive Technologies” (25.08).  

Etenduskunsti programm

Tartu Uue Teatri saalides saab näha installatiivset ja kõiki meeli rakendavat etenduskunsti Luulurilt, Roomet Jakapilt, Henri Hütilt, Külli Roosnalt & Kenneth Flakilt, Erik Alaloogalt, Riina Varolilt ja teistelt. Nüüdismuusikaansambel U: toob koostöös eˉlektroniga liitreaalsuse abil publikuni osa eesti-kanada helilooja Udo Kasemetsa multimeediateosest “Timetrip to Big Bang and Back” (1992). 

Festivali programm seob kokku mee, kehad, hammasrattad ja kosmose ning seab selle kõige sümbioosi tehnoloogiaga.  

Tartu Interdistsiplinaari peakorraldaja on Krista Ojasaar ning programmi kureerijad Riina Oruaas, Henri Hütt ja Enriko Mäsak.

Kogu ajakava on leitav Tartu Interdistsiplinaari kodulehelt ning pileteid saab soetada Fientast. Rohkem infot leiab ka festivali Facebooki lehelt.