Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Etenduskunsti platvorm eˉlektron alustab taskuhäälinguga elektron.signal

20.10.2021 23:06

Etenduskunsti platvorm eˉlektron alustab taskuhäälinguga elektron.signal, mis keskendub kaasaegse kunsti, tehnoloogia ja neid ühendavatele subkultuuridele.

Uue podcasti elektron.signal põhiprogramm tuleb eetrisse kahel korral kuus kolmapäeviti. Iga episood on uue külalisega teda huvitaval või ärritaval teemal, saatejuhtideks ja programmi koostajateks on Eestis resideeruv Ukraina kuraator Bohdana Korohod, EKAs doktorikraadi tegev tech lover Taavet Jansen ja kultuuriajakirjanik Peeter Kormašov. 

Samuti jätkame SAAL Biennaali Festivalilt alguse saanud programmiga "absent translations" ehk "tõlked eemalviibijatele" - eksperimentaalne raadioformaat, mille raames noored eesti kultuuritegelased Heneliis Notton, Oliver Issak ja Alissija-Elisabet Jevtjukova väisavad erinevaid näitusi, etendusi, klubisid ja kontserte, lappavad raamatuid ja annavad oma kogemused edasi elektron.signal kuulajatele.

eˉlektroni podcasti esimeses episoodis vestlevad omavahel Peeter Kormašov, Taavet Jansen ja Maike Lond. Nad jagavad lugusi digitaalse elusa kunsti võimalikkusest, spekuleerivad, mis või kes on internetiavarustes etendaja ja vaataja, kunstnik ja kuraator ning arutavad, mis vastaks etenduskunstile, kui see on viidud digitaalsetesse avarustesse. 

Teine elektron.signal episood tuleb eetrisse 27. oktoobril, kus saatekülalisteks on videokunstnik Emer Värk ning klubikultuuri edendaja ja klubi Hall juht Elena Natale. Koos saatejuhi Taavet Janseniga võtavad nad kuulajad avastusretkele audiovisuaalsete- ja klubikultuuride ristumiskohtadesse, alates meeli nihestavatest vj settidest ja reividest kuni üksi koostantsimiseni.

Esimese "tõlke eemalviibijatele" katsetuse toob teieni Alissija, kes käis KUMUs Jeremy Shaw "Phase Shifting Index" näitust vaatamast. Saade jõuab eetrisse 20. oktoobril. Nii on teil võimalus näitusel käies kuulata ka Alissija kogemust. Kes näitusele ei jõua, siis läbi Alissija helirännaku jõuate kohe kindlasti!

elektron.signal episoodid on alati kuulatavad Spotify's, iTunes'is ja Apple Podcasts rakenduses ning varsti ka elektron.art kodulehel. Püsige koos meiega tuleva (ja mineva) lainel!