Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Dance Across Borders 2022 toimub Polli Talu Loomingulises Keskuses

29.08.2022 17:28

Dance Across Borders (DAB) on rahvusvaheline tantsukunstnike koostöövõrgustik, mis põhineb sõltumatute tantsukunstnike ja -organisatsioonide demokraatlikul koostööl loovuurimuslike ja hariduslike projektide teostamisel. Võrgustiku esimene kohtumine toimus festivalina 1995. aastal USA-s, järgnevatel aastatel on DAB toimunud Hollandis, Eestis, Rootsis, Prantsusmaal. 2022. aastal toimub DAB taaskord Eestis Polli Talu Loomingulises Keskuses.

Kohtumine algab 30. augustil, kuid publikule avatud DAB-i kunstnike töötoad ja etendused toimuvad laupäeval, 3. septembril ja pühapäeval, 4. septembril kell 15.00 - 19.00.

DAB-i sündmused on pühendatud kunstilise väljendusrikkuse uurimisele, ideede genereerimisele ja vahetamisele. Võrgustiku tegevuse keskmes on teadlikkus sellest, miks ja kuidas me erinevates paikades maailmas tantsime, ning eesmärk on tuua mittekommertslikul eesmärgil kokku sõltumatud tantsukunstnikud erinevatest riikidest ning teha koostööd. Kunstnikud soovivad arendada rahvusvahelist struktuuri, mis suhtub vastastikuse austuse ja lugupidamisega erinevatesse kunstilistesse nägemustesse ja on iseseisev oma otsustes. DAB-i koostööprogrammide sisu on uurimusliku tantsuloomingu presentatsioon, avatud töötubade ja meistriklasside organiseerimine, diskussioonid, dialoogid, arutelud, vestlused. DAB-i iga liikme roll on toetada rahvusvahelist koostööd, toetades ideed, et tants on liikumine läbi avatud mõtlemise.

Polli Talu kohtumistel osalevad DAB-i kunstnikud: Susan Osberg (USA), Mireille Feyzeau (Prantsusmaa), Jane Comfort (USA), Lars Persson (Rootsi), Gun Lund (Rootsi), Tiina Ollesk (Eesti), Renee Nõmmik (Eesti), Andreja Rauch Podrzavnik (Sloveenia), Iwona Olszowska (Poola), Michelarcangela Radatti (Itaalia).

Avatud kohtumistele laupäeval, 3.septembril ja pühapäeval, 4. septembril on alates 15.00 kuni 19.00 oodatud vaatama ja osalema kõik tantsukunsti huvilised, sõltumata ettevalmistusest.

Ürituse organiseerijad Eestist on Polli Talu Loominguline Keskus ja Fine5 Tantsuteater. Üritust toetab Kultuurkapital.

Pildil Polli talu hooned. Foto: Polli Talu Loominguline Keskus