Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Х juubelifestival “Kuldne Mask Eestis“ avatakse sel aastal korraga kolmes linnas

03.10.2014 13:59

Teatrifestival „Kuldne Mask Eestis“ on tänasel päeval riigi üks kõlavaim ja oodatuim kultuurisündmus. Festivali korraldatakse 2005. aastast ja selle raames pakutakse Eesti publikule tutvumiseks parimaid lavastusi Venemaalt teatrikunsti kõige erinevamates valdkondades: draama, muusikalavastused, ballett, nukulavastused. Sel aastal toimub festival kümnendat korda ning korraldajad otsustasid laieneda ka teistesse linnadesse, näidates festivalilavastusi Tartus ja Sillamäel. Tartus on Mask juba käinud, tegemist on toreda traditsiooni taaselustamisega.

Mõõt mõõdu vastuTartus avab festivali briti lavastaja Declan Donnellani lavastatud „Mõõt mõõdu vastu“ (Moskva A. S. Puškini nim. Teater), seda lavastust mängitakse ka Tallinnas. Pealinnas võib sama teatri esituses näha kindlasti eriti nooremale publikule huvi pakkuvat „Head inimest Sezuanist“.

Briti lavastaja Declan Donnellan ja temaga pidevalt koostööd tegev kunstnik Nick Ormerod tõstatavad Shakespeare'i näidendis „Mõõt mõõdu vastu“ võimu ja inimese vastastikuste suhete teema, mis kõlab praegusel ajal eriti aktuaalselt.
Lavastuses põimuvad harmooniliselt kergus ja tarkus, lüürilised ja sotsiaalpoliitilised motiivid. Donnellan lavastab Shakespeare'i ühe segasemate keerdkäikudega näidendi vaoshoitult ja isegi elegantsel maneeril. Ja üksikud teravad episoodid näevad välja ikkagi peenelt ja kaunilt, kaotamata seejuures oma teravust. Nick Ormerodi poolt loodud lakooniline lavaruum ning Irina Kašuba koreograafia lisavad lavastusele eredaid värve.

Lavastust mängitakse 10. oktoobril kell 19.00 Vanemuise väikeses majas.