Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusika interpretatsiooni osakond

Aadress:
Tatari 13 (D514), Tallinn
E-mail:
lavastus-pic

EMTA muusika interpretatsiooni osakonnas on võimalik õppida kõiki tähtsamaid klassikalise- ja nüüdismuusika instrumente, samuti klassikalist laulu ja kooridirigeerimist.

Klassikalise laulu eriala tähendab bakalaureuseõppes keskendumist eelkõige repertuaarile barokist hilisromantismini. Õppe põhirõhk on individuaaltundidel ning praktiliseks väljundiks on regulaarselt toimuvad kontserdid. Oluliseks peetakse tudengite igakülgset ettevalmistamist tulevaseks tööks kontserdilavadel ning professionaalsetes ooperiteatrites. Selleks õpetatakse näitlejameisterlikkust ja teatriteooriat, kõnetehnikat ja lavakõnet, kehatehnikat ja lavalist liikumist ning erinevate ajastute tantse ning grimmi. Ooperiklassi tundides valmistatakse ette ooperirolle ja -katkendeid erinevate lavastajate, dirigentide, koreograafide ja pianistide juhendamisel. Igal kevadel tuuakse publiku ette ka üks täispikk ooperilavastus.

Magistriõppes on võimalik valida kas ooperisuund või oratooriumi- ja ansamblilaulu suund. Samuti on võimalik läbida pedagoogiliste ainete moodul.

Lauluõppe ooperisuuna juurde kuuluvas ooperistuudios on aastate jooksul lavastatud ligi 50 ooperit, neist enamus koostöös professionaalsete (muusika)teatrite, lavastajate ja dirigentidega. Ooperistuudio üliõpilastega on töötanud Thomas Wiedenhofer ja Georg Rootering (Saksamaa), Pekka Saloma ja Ilkka Bäckman (Soome), Kim von Binzer (Taani) ja Giorgio Bongiovanni (Itaalia). Koostööd tehakse ka EMTA sümfooniaorkestriga ning Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia eriala üliõpilastega, kes osalevad ooperistuudio etenduste väljatoomisel.