Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Narva teater ILMARINE

Aadress:
Vabaduse 20, 20309 Narva
E-mail:
lavastus-pic

Narva teater ILMARINE asutati 1989. aastal Juri ja Irina Mihhaljovi algatusel, kelle ümber koondusid mõned asjaarmastajatest näitlejad. See sündmus oli tähtis kogu Narva kultuurielus, kuna pärast II maailmasõda ei olnud seni õnnestunud linnas pika aja jooksul taastada kutselise teatri traditsiooni, mida oli alustanud Ilmarise selts 1874. aastal. Uue teatri kunstiliseks juhiks ja pealavastajaks sai Juri Mihhaljov. 1998. aastal tunnustati Juri Mihhaljovi Salme Reegi nimelise auhinnaga kõrgetasemeliste ja omanäoliste lavastuste eest.

Repertuaar põhineb sõna- ja nukulavastustel, milles seguneb commedia dell'arte mängulisus, musikaalsus, tinglikud lavavõtted ja leidlikkus. Ilmarise teatri üheks eesmärgiks on tutvustada Eestis elavatele venelastele eesti kultuuri, mis seletab ka eesti folkloori ainetel tehtud lavastuste rohkust, ning kasvatada ja koolitada oma vaatajat, mistõttu tegeletakse palju lastega. 

Teater on ASSITEJ Eesti Keskuse liige. Lisaks Narvas antavatele etendustele sõidetakse väga palju ringi nii Eestis kui ka välismaal.