Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vihm detsembris

Autor:
Frédéric Chopin, Kristina Paulin
Lavastaja:
Kristina Paulin
Esietendus:
2. märtsil 2024 Vanemuise väikeses majas
lavastus-pic

Frédéric Chopini elust ja muusikast inspireeritud ballett kahes vaatuses

Helilooja Frédéric Chopin
Lavastaja, koreograaf ja kunstnik Kristina Paulin (Saksamaa)
Kostüümikunstnik Stephanie Bäuerle (Salzburgi Riigiteater)
Muusikaline kujundaja ja helilooja Davidson Jaconello (Kanada)
Valguskunstnik Imbi Mälk
Lavastaja assistent Silvia Azzoni (Hamburgi Balletiteater)
Pianistid Margus Riimaa, Tommaso Maganzani
Osades Georgia Toni Hyrkäs, Raminta Rudžionytė-Jordan, Alain Divoux, Benjamin Newman, Caroline Maquignon, Olivia Lenssens, Gus Upchurch, Akihito Shimogata, William Halton, Bradley Howell, Alexandra Heidi Foyen, Maria Engel, Emily Ward, Gerardo Avelar, Hodaka Maruyama, Benjamin Kyprianos, Gustavo Pedro, Alexander Germain Drew ehk Vanemuise balletitrupp

"Vihm detsembris" on inspireeritud Frédéric Chopini eluloost ning kujutab Chopini traagilist armastuslugu tunnustatud prantsuse naiskirjaniku George Sandiga, kellele meespseudonüüm oli ainus võimalus, et 19. sajandi prantsuse kirjandusmaailmas läbi lüüa.

Chopini elukäiku vormisid kõige enam tema karjäär ja jäägitu pühendumine muusikale, samuti haigus, mis heliloojat hilisemas elus vaevas. Nende fragmentide taustal joonistub põhilise, ikka ja jälle korduva teemana välja tema romantiline suhe George Sandiga.

Endine Hamburgi Balletiteatri tantsija Kristina Paulin on noore koreograafina jõudnud kanda kinnitada nii Saksamaa teatrites kui ka Kasahstanis, Slovakkias, Ühendkuningriigis ja Itaalias. Oma loomingus ammutab ta inspiratsiooni kirjandusklassikast, biograafiatest, kujutavast kunstist ja mütoloogiast. Paulini "Vihm detsembris" sai esiettekande 2022. aastal kolmeosalise balletiõhtu "3x Chopin" raames Salzburgi Riigiteatris balletijuht Reginaldo Oliveira all. Vanemuise teatris esietenduvas lavastuses toob Paulin värskelt loodud teises vaatuses kõrgendatud tähelepanu alla ka Chopini sisemaailma.

"Leian, et kõik Chopini muusikateosed on isiklikud, õrnad ja haprad. Tema muusikat kuulates võib tunnetada tema hinge kohalolu, ta pühendas kogu oma elu oma kunstile." – Kristina Paulin, lavastaja ja koreograaf

Järgmised etendused

25

apr

19:00

etendus

Vanemuise teatri väike maja

09

mai

19:00

etendus

Vanemuise teatri väike maja

18

mai

19:00

etendus

Vanemuise teatri väike maja