Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Trompetipuu

Autor:
Franzobel
Lavastaja:
Esietendus:
1. veebruaril 2023 Vene Kultuurikeskuses
lavastus-pic

Autor Franzobel
Tõlkija Katrin Lehismets
Lavastaja Eero Spriit
Mängivad Helgi Sallo, Jüri Vlassov, Ott Sepp, Inga Lunge, Riho Rosberg

Need anekdoodid, mis algavad sõnadega „Mees läks arsti juurde ja...“ on alati olnud naljalugude esikümnes. See on ka loomulik, sest eks ole ju tervis meie kõige kallim vara.

Meie veidi pöörases komöödias käis pereisa Adam arsti juures veel enne, kui lugu üldse pihta hakkabki. Millise diagnoosi ta sealt koju toob ja kuidas see pöörab pahupidi kogu väikese perekonna elu, kus igaühel on omad ambitsioonid, painavad hirmud ja saladused, mille varjamisega nähakse kurja vaeva, seda kõike püüab väimees Bernhard kirjutada oma näidendisse. Samas muretseb ta ise haiglaselt oma tervisliku seisukorra pärast. Tema naise Carmeni ja ämma Julya meelest pole näidendi kirjutamine sugugi hea mõte, sest haigused on tõsised asjad ja nendega nalja ei tehta. On neil naistelgi ju omad tervisemured.

Adam püüab tekkinud olukorrast ja väärarusaamadest kasu lõigata. Eriti siis, kui ootamatult ilmub ukse taha tema noorpõlvekallim Olga. Majateener Wladimir näeb kurja vaeva, et mõista, kes mida mille kohta teab ja kelle juuresolekul ei tohi millest rääkida.

Kuigi esialgu võib paista, et mõni inimene ongi haige, vähemalt ülekantud tähenduses, siis tegelikult pole tõsist viga kellelgi ja elu võib oma väljakujunenud rööbastel rõõmsa hoolimatusega edasi veereda.

Järgmised etendused

11

dets

19:00

etendus

Vändra Kultuurimaja

2024

09

märts

19:00

etendus

Antsla Kultuurikeskus

10

märts

17:00

etendus

Räpina Kultuurikeskus

16

märts

18:00

etendus

Saue Kontserdisaal