Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinn Treff 2023: Pinocchio

Teater:
Maribori Nukuteater
Autor:
Matteo Spiazzi
Lavastaja:
Matteo Spiazzi
Märksõnad:
Tallinn Treff 2023
Esietendus:
19. septembril 2019 Maribori Nukuteatris
lavastus-pic

Lavastaja ja visuaalide kunstnik Matteo Spiazzi
Kõnenõustaja Metka Damjan
Kostüümikunstnik Mojca Bernjak
Nukumeister ja stsenograaf Primož Mihevc
Nukud maalinud Darka Erdelji
Mängib Miha Bezeljak

Lugu Pinocchio on uskumatu seiklus, mis on valmistanud põnevust paljudele põlvkondadele ja elab ikka veel edasi. Pinocchiost on saanud metafoor selle kohta, et ka vead võivad inimest kujundada.

Vead ei pruugi tingimata olla halvad – tihti on nad ainus viis, õpetamaks meile, kuidas oma elu paremini mõista ja muuta. Nagu Itaalia kirjanik Gianni Rodari kord ütles: „Vead on vajalikud, tervislikud nagu leib ja tihti ilusad – vaadake vaid Pisa torni.”

„Pinocchio” ei ole harilik lavastus. See on lavastus, mis süüvib nukuteatrimaailma; süüvib päris algusesse, kui nukk ei ole veel valmis saanud ja elavaks olendiks muutunud, vaid töötlemata toormaterjal. Pinocchio puhul on materjaliks muidugi puit, väärismaterjal, mis on saatnud inimkonda peaaegu algusest peale. Puit, mille muutumine millekski ei tundu just paljutõotavana. Ometigi näeme me nukuteatri võlukunsti abil selles juba loo erinevaid tegelasi. Pinocchioga liituvad varem valmistatud nukud, kelle jaoks on saadud inspiratsiooni vanadelt meistritelt. Selles muganduses naaseme me puusepa töökotta, kus tema tööriistad elustuvad ja puutükkidest ta töölaual saab omaette maailm. Pinocchio läheb rännakule – ja meiegi asume teekonnale, millel tutvume nukuteatrikunsti erinevate lähenemistega.

Maribori Nukuteatri taotluseks on olla atraktiivne ja moodne nukuteatrikeskus, mis – loova kujutlusvõime, nukuteatrikunsti mõistmise ja muu sisu hästi organiseerimise abil – kõnetab sügavmõtteliselt ja arukalt isegi kõige nõudlikumat publikut mis tahes vanuses.

Alates 1990. aastast korraldab Maribori Nukuteater populaarset rahvusvahelist nukuteatrifestivali Summer Puppet Pier ning 2011. aastast saadik pakub kvaliteetset platvormi peamise kodumaise nukuteatrifestivali – 2001. aastal alguse saanud Sloveenia Nukuteatrikunstnike Biennaali – alaliseks korraldamiseks.