Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinn Treff 2023: Elu väikesed imed

Teater:
Paolo Nani Teater
Autor:
Frede Gulbrandsen, Paolo Nani
Lavastaja:
Frede Gulbrandsen
Märksõnad:
Tallinn Treff 2023
Esietendus:
2021. aastal
lavastus-pic

Ühislooming Paolo Nani Teater ja Limfjordsteatret
Kontseptsioon Paolo Nani ja Frede Gulbrandsen
Esitaja Paolo Nani
Lavastaja Frede Gulbrandsen
Lavastaja assistent Clara Luna M. Nani
Dramaturgiline konsultant Gitta Malling
Stsenograaf Julie Forchhammer
Valguskunstnikud Erik Christofersen ja Jens Roselund Petersen
Kostüümid Lene Bek Nielsen
Videomontaaž Paolo Serra ja Alessia Poltini

Oma lavastuses „Elu väikesed imed” eksperimenteerib Paolo Nani uue ja originaalse lavakeelega, ühendades teatri- ja visuaalkunsti. Enne näitlema hakkamist omandas ta hariduse visuaalkunstnikuna ja see joonistub selles lavastuses selgelt välja, kuna ta kasutab olulise elemendina suure meisterlikkusega oma joonistusoskust.

Lihtsad jooned muutuvad kujunditeks ja figuurideks, mis pidevalt üllatavatel viisidel kuju muudavad. Lihtsaid tehnilisi vahendeid kasutades püüab näitleja tegelasi vaatajate silme ees ellu äratada.

Joonistusprotsess projitseeritakse suurele ekraanile, mis on lavastuse peamine lavakujunduslik element ning moodustab samaaegselt lava tausta. Seda täiendab näitleja tuntud sõnatu, väljendusrikas kehakeel ning vürtsitavad Paolo Nani Teatri lavastustele iseloomulikud jooned –  huumor, spontaansus ja poeesia.

Teatraalset väljendust täiendab akustiline maastik, mis koosneb tervest reast kujutluspilte esile manavatest muusikapaladest ning muusikaga kontrastis olevatest heliefektidest.

Paolo Nani Teater asutati 1995. aastal Taanis Vordingborgis. Sestsaadik on Paolo Nani loonud mitmed lavastused, mida on rahvusvahelises teatrimaailmas saatnud märkimisväärne edu. Paolo Nani on hästi tuntud oma erakordse ajastusvõime, humoorika ja täpse kehakeele ning meisterliku miimika poolest.