Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinn Treff 2023: Bruce Marie

Teater:
Duda Paiva Company
Autor:
Duda Paiva
Lavastaja:
Duda Paiva
Märksõnad:
Tallinn Treff 2023
Esietendus:
2021. aastal
lavastus-pic

Kontseptsioon ja lavastus Duda Paiva
Lavastustugi Neville Tranter
Lavastuse assistent Josje Eijkenboom
Dramaturgia Kim Kooiman
Laulude kirjutaja/kompositsioon Flip Noorman
Helikujundus Wilco Alkema
Valguskujundus Mark Verhoef
Dekoratsioonid ja kostüümid Tessa Verbei
Tehnika Daniel Patijn
Produktsioon Marijana Mikolcic

„Sa ei saa minna tagasi ja sa ei saa seista paigal,
kui äike sind kätte ei saa, siis välk saab.”
(„The Wheel”, Grateful Dead)

Mis oleks, kui eksisteeriks kiip, mis võimaldab inimestel ületada kõik keha füüsilised piirangud? Siis peaks sul olema piisavalt õnne selle saamiseks. Laboratooriumi ees, kus kõik toimub, tungleb inimmass, et kuuluda selle 0,00000001 protsendi hulka, kes on järjekorras esimesed. Hoones sees on Bruce, lõhestunud isiksus, ealine drag queen, mees kehaga, mis enam midagi ei taha, aga: mõnevõrra lähemal kiibile kui teised. Laboris on ka Muffin, ahv, kelle peal on palju katseid tehtud ja kellel juba on kiip. See teeb talle haiget, aga teadlased on talle kinnitanud, et viimaks saabub päev, mil ta saab laulda bändis. Ja seal on Dioginis, küüniline koer, kes tundub olevat võimeline elama vaid digitaalses 3D-maailmas. Laboratoorium on tundlik tasakaal, mille Bruce oma kohalolekuga pöördumatult ära rikub.

Mis oleks, kui Sa saaksid pisikese digitaalse protseduuriga vabaneda kõigist oma kehalistest piirangutest? Kas Sa oleksid jätkuvalt inimene? Duda Paiva sukeldub oma soolos transhumanismi, mis ei püüdle mitte igavese, vaid ilma piiranguteta elu poole. „Bruce Marie” põhineb peatamatul reaalsusel. Lavastus degradeerumisest ja haavatavusest aegadel, mil kõik tundub mõjutatav, kui sul on selleks piisavalt vahendeid. Selles vaimukate dialoogide, suurepäraste laulude ning esineja ja nukkude vahelise julge koreograafiaga komöödias näitab Paiva oma ületamatu ande kõiki külgi. 

Duda Paiva teab, kuidas oma unikaalse nukujuhtimistehnika abil oma vahtskulptuurid ellu äratada. Tema multidistsiplinaarne nukukunst on virtuoosne ja humoorikas, ent samas kriitiline. Koos oma painduvast vahtmaterjalist välja lõigatud tantsupartneritega ehitab Paiva üles tabamatuid ja maagilisi maailmu.

Duda Paiva Company loob lavastusi tantsu ja nukkudega. Assotsiatiivsed, narratiivsed lavateosed – tavaliselt ilma tekstita –, mida esitatakse teatrites, festivalidel, sise- ja välitingimustes, Hollandis ja rahvusvaheliselt. Lavastused, milles tunnevad ennast ära erineva tausta, vanuse ja eelistustega inimesed.