Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

So You Think You Can Dance

Autor:
Annabel Tanila, Daniela Privis, Kärt Koppel
Lavastaja:
Annabel Tanila, Daniela Privis, Kärt Koppel
Esietendus:
16. veebruaril 2023 Sõltumatu Tantsu Laval
lavastus-pic

Autor Unholy Trinity
DJ Stefano Matozzi
Kunstnik Kristel Zimmer
Video ja valgus Mikk-Mait Kivi
Laval Kärt Koppel, Birgit Plaser, Daniela Privis, Annabel Tanila

SO you think you can dance
So YOU think you can dance
So you THINK you can dance
So you think YOU can dance
So you think you CAN dance
So you think you can DANCE

"So You Think You Can Dance" on Unholy Trinity debüütlavastus, mis on inspireeritud mitme Emmyga pärjatud samanimelisest tantsusaatest. Fiktiivse ja reaalse maailma emulsioonis otsivad kunstnikud koos professionaalse tantsuõpetaja Birgit Plaseriga põhjuseid tantsumaastiku killustumisele. Etendusruumi luuakse meelelahutus-simulatsiooni, mis ärgitab publikut empaatiaharjutusele: "Kuidas leida endas huvi selle vastu, mis tundub vale, igav või mõttetu?" Akadeemilise tunni jooksul kehastuvad etendajad saatejuhtideks, -külalisteks, -kohtunikeks, -võistlejateks ja -tehnikuteks. Vaatajal on võimalus kaasa elada traagilisele eduloole.

Teose loomist on mõjutanud mõtted mõtlejatelt Michel Foucault, Bojana Kunst, ABBA, Jean Baudrillard, Wolfgang Amadeus Mozart, Michael Göbel, Kai Valtna, Raido Bergstein, Birgit Plaser, Kärt Koppel, Daniela Privis, Annabel Tanila, Stefano Mattozzi, Mikk-Mait Kivi, Kristel Zimmer, Kärt Kelder, Ziwe, Fumudoh, Krõõt Kiviste, Markus Monak, Janet Jackson, Laura Sinimäe, Samira Elagoz, Ruslan Stepanov, Jengi, Billie Eilish (täieneb jooksvalt)

Unholy Trinity on kolm alustavat ja kõike keskpäraselt oskavat tantsukunstnikku, kes ei kohku millegi ees tagasi. Nad julgevad ja tahavad proovida seda, mida varem ei ole proovinud, katsetada seda, mida pelgavad, pingutada, et mitte end korrata ja kogeda selleks, et jagada. Getter Jaani ütleb: "Elu on teater!" ja Unholy Trinity kirjutab sellele alla. Kui mitte tantsijate, siis vähemalt paberitega tantsuõpetajatena. Unholy Trinity on Annabel Tanila, Daniela Privis ja Kärt Koppel.

Kestus: 40 min