Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Sildade muusika

Autor:
Kati Kivitar
Lavastaja:
Kati Kivitar
Märksõnad:
suvelavastus
Esietendus:
29. juunil 2024 Tartus Karlova sadamas
lavastus-pic

Muusikaline rännaklavastus Emajõel

Stsenarist ja lavastaja Kati Kivitar
Muusikajuht Ove-Kuth Soosaar
Koreograaf Mari-Liis Martin 
Osades Janne Ševtšenko, Urmas Põldma, Külli Teetamm, Rauno Kaibiainen, Laureen Laar, Janek Savolainen ja üle 100 esitajaga trupp, kus on koorilauljaid, tänavatantsijaid, tsirkuseartiste, koolilapsi, harrastusnäitlejaid, sportlasi, muusikuid

"Sildade muusika" on heli-, etenduskunste ja kujutavat kunsti lõimiv keskkonnateatri lavastus, kus lavastuse publik saab koha luksuslikul kruiisilaeval, et kogeda üle sajast etendajast ning muusikust koosneva trupi etteastet "laval", milleks on Tartu imelised sillad ja kaldaruumid.

See hõrk rännaklavastus jutustab loo Emajõe hingest, katkematust liikumisest keset pidevas liikumises olevat elurikast ja kultuuririkast linnaruumi. Emajõgi, mis eraldab ja ühendab kaht linna poolt, loob sillad, mäletab, uueneb, ühendab.

Lavastuses on kallaste vahel põrgatatud koorilaulu, on moodsa tsirkusekunsti kiikesid, on luulet, on vaikust, on "vetelkõndimist", on kujundujumist ja hiphopi bounce'imist katustel, on raadioteatrit, virgutusvõimlemist, on aaria, on ülemhelisid ... Peaosas säravad aga ikkagi kõige kirkamalt meie linna sümbolid – sillad. Kõik lavastuses on põimitud jõega kokku voolavaks tervikuks – jõe ja jõelinna inimeste looks.

Kui tartlased ja Tartu külalised näevad üldjuhul jõge kaldal olles, siis see lavastusprojekt annab uue perspektiiviga vaate – kogemuse, kuidas kõlavad, liiguvad, paistavad kaldaruumid ning sillad, kui olla jõesängi voolamise rütmis. Laev, millel lavastuse publik jõe rütmis triivib, on tsaaripere tellimusel ehitatud sajandivanune kruiisilaev Arabella I, kellest saab eesti vanim käigusolev laev ja Emajõe uhke uustulnuk. 

Järgmised etendused

23

aug

15:00

etendus

Karlova sadam

Jääb ära

23

aug

17:00

etendus

Karlova sadam

Jääb ära

23

aug

19:00

etendus

Karlova sadam

Jääb ära

23

aug

21:00

etendus

Karlova sadam

Jääb ära