Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Richard III tagasitulek kell 9.24 saabuva rongiga

Teater:
Autor:
Gilles Dyreki
Lavastaja:
Märksõnad:
suvelavastus
Esietendus:
1. juunil 2024 Endla Teatri suures saalis
lavastus-pic

Komöödia

Autor Gilles Dyreki (koostöös Éric Bu'ga)
Tõlkija Triin Sinissaar
Lavastaja ja muusikaline kujundaja Ingomar Vihmar
Kunstnik Kristiina Põllu
Valguskujundaja Margus Vaigur
Osades Liis Karpov, Fatme Helge Leevald, Kleer Maibaum, Saara Pius (külalisena), Siim Angerpikk (külalisena), Sten Karpov, Priit Loog, Sander Rebane, Indrek Taalmaa (külalisena)

Prantsuse näitleja ja näitekirjaniku Gilles Dyreki "Richard III tagasitulek kell 9.24 saabuva rongiga" on pöörane komöödia sellest, kuidas oma perekonnaga ära leppida. Näidendi maailmaesietendus toimus 2022. aastal Avignoni festivalil ning oli 2023. aastal Prantsuse teatriauhindadel nomineeritud parima komöödia kategoorias.

"Kokkuvõtteks on ainult kaks viisi suremiseks: kas rahus iseendaga, see tähendab teistega, või sõjajalal kõigiga, see tähendab iseendaga," on tarkus, mille pensionile jäänud endine edukas poliitnõustaja Pierre-Henri ühelt kohtumiselt üles korjab. Nüüd, elu lõpul, on ta otsustanud selle tarkuse järgi toimida ning iseendaga – see tähendab oma perekonnaga – rahu teha.

Perekondlikust puhkusenädalast vanas maamajas saab aga tormiline rännak läbi peresuhete, eluvalede ning teatritõe, viies Pierre-Henri palju kaugemale, kui ta oleks osanud oodata. Või nagu ütleb üks tegelastest: "Teatris on kõik tõsi. Teater võib olla puhas vale, aga see vale muutub tõeks, sest kõik on valmis uskuma, mida meile jutustatakse. Kõik on tõsi, isegi kui mitte miski pole tõsi. Ja elus on vastupidi: ühel päeval sa avastad, et kõik, mida sa tõeks pidasid, oli vale, ja kõik vajub kokku … Üksainus asi on vale ja mitte miski ei ole enam tõsi."

Järgmised etendused