Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Revident

Autor:
Nikolai Gogol
Lavastaja:
Markus Helmut Ilves
Esietendus:
29. oktoobril 2022 Salme Kultuurikeskuse suurel laval
lavastus-pic

Tõlkija Toomas Kall
Kunstnik Kristjan Suits
Osades Allan Noormets, Mikk Jürjens, Simo Andre Kadastu, Külli Teetamm, Alo Kõrve, Märt Pius, Mart Toome, Kalju Orro, Andero Ermel, Jan Ehrenberg, Kaspar Velberg, Elisabet Reinsalu, Maiken Pius, Rain Simmul 

"Ma kutsusin teid, härrad, et teha teile teatavaks üliebameeldiv uudis. Meile tuleb revident."

Kolkalinnakese võimuladvik lööb ärevalt kihama, kui saabub teade, et nende asulat külastab revident pealinnast. Ja veel salajaste juhtnööridega! Ametnike hirm oma väiksemate ja suuremate patutegude ilmsikstuleku ees jõuab haripunkti, kui äkki ilmubki justkui eikusagilt välja kahtlane võõras nimega Hlestakov. Vallandub koomiline hämamismaraton, kus ühe vale otsa kuhjub teine, nii et lõpuks ei suuda seda lumepalli enam keegi peatada.

Ukraina päritolu vene kirjaniku Nikolai Gogoli (1809–1852) looming on mõjutanud olulisel määral nii vene kui ka lääne kirjandust. Kuigi Gogoli varajased, suures osas ukraina rahvapärimusest inspireeritud lühijutud pälvisid samuti tähelepanu ja kiitust, sai just satiirilisest näidendist "Revident" tema särav läbimurre kirjandusmaailmas. Linnateatri lavale on varem toodud ka Gogoli mahukaim teos, romaan "Surnud hinged", mis kritiseerib samuti saamahimu ja silmakirjalikkust.

 

Järgmised etendused

14

mai

19:00

etendus

Salme Kultuurikeskuse suur lava

15

mai

19:00

etendus

Salme Kultuurikeskuse suur lava