Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Poiss, kes nägi pimeduses

Teater:
Autor:
Rasa Bugavičute-Pēce
Lavastaja:
Sergei Golomazov
Esietendus:
1. detsembril 2022 Vene Teatri väikses saalis
lavastus-pic
Autor Rasa Bugavičute-Pēce
Tõlkija Aleksei Štšerbak
Lavastaja Sergei Golomazov
Kunstnik Aleksandr Barmenkov
Valguskunstnik Anton Andrejuk
Lavastaja abi Jekaterina Egorova
Osades Aleksandr Žilenko, Tatjana Jegoruškina, Dmitri Kordas, Larissa Savankova, Sergei Furmanjuk, Vlad Krasnikov, Marina Malova, Alexandr Domowoy, Marika Otsa, Sergei Tšerkassov

„Poiss, kes nägi pimeduses“ on Andres Popovi lavastajadebüüt. Ta on ühe julgeima ja leidlikuma stiiliga vene teatrilavastaja Lev Erenburgi õpilane.

Näidendi autor on noor läti kirjanik ja näitekirjanik Rasa Bugavičute-Pēce, kes on kogunud tuntust oskuse poolest käsitleda kujundlikult ja täpselt ühiskonnas aktuaalseid teemasid ja valitsevat õhkkonda. Vene Teatri lavastus on näidendi „Poiss, kes nägi pimeduses“ esmaesitus vene keeles.

Rasa Bugavičute-Pēce tuntus ei piirdu ainult tema kodumaaga. Tema teoseid on edukalt lavastatud ka mitmetes välisriikides, sh Eestis. Vene Teatris esitamisele tulev näidend “Poiss, kes nägi pimeduses” on lugu pealtnäha tavalisest lapsest, kes on sattunud ebatavalisse olukorda: tema mõlemad vanemad on pimedad. Nende maailm on küll mattunud füüsilisse pimedusse, kuid on muljete ja tunnete poolest sama rikkalik nagu nägijate oma. Selles on koht rõõmule ja lõbutsemisele, nii helgetele kui teravatele tunnetele. Aga mida tunneb laps, kui ta on saatuse pantvangis? Ta on oma vanemate jaoks eriline – ta näeb –, aga kas kogu tema elu on seetõttu vaid kohustuse täitmine? Või hoopis vastupidi, armastusavaldus vanematele, ehkki sunniviisilise suureks kasvamise kaudu?

Tõsielusündmustel põhinev näidend avab meile tuttavate elusituatsioonide ootamatuid tahke ning jutustab kahe maailma piiri peal eksisteeriva noormehe vaimse küpsemise ja isiksuseks sirgumise loo.

Järgmised etendused