Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Pähklipureja

Teater:
Autor:
E.T.A. Hoffmann
Lavastaja:
Irina Kondrašova
Märksõnad:
jõululavastus
Esietendus:
4. detsembril 2020 Vene Teatri suures saalis
lavastus-pic
Kunstnik Nadežda Osipova
Helihooja Vassili Tonkovidov
Videokunstnik Jevgenii Vershinin
Koreograaf Olga Privis
Lavavõitluse juhendaja Dmitri Kordas
Valguskunstnik Anton Andrejuk
Lavastaja abi Tatjana Kaur
Osades Igor Rogatšov, Daniil Zandberg, Dan Jeršov, Anastassia Tsubina, Aleksandr Žilenko, Marina Malova, Dmitri Kosjakov, Aleksandr Kutšmezov, Karin Lamson, Anna Markova & Alexandr Domowoy

E.T.A. Hoffmanni samanimeline jutustus avaldati esmakordselt 1816. aastal ja tänapäeval on see maailma üks tuntumaid muinaslugusid.

Peategelane, väike tüdruk Marie, saab jõulukingiks pähkleid purustava mänguasja Pähklipureja. Tüdruk aimab, et see nukk kannab endas kummalist saladust. Lootes saladusele jälile jõuda, suundub ta võlumaailma, kus segunevad reaalsus ja fantaasia ...

See lugu kummalisest mänguasjast on saanud arvukate teatri- ja kinolavastuste ning isegi multifilmide aluseks. P. Tšaikovski maailmakuulsa balleti "Pähklipureja" libretto (autor M. Petipa) põhineb just Hoffmanni teosel. Hiljuti, 2018. aastal valmis sellel jutustusel põhinev muinasjutufilm "Pähklipureja ja neli kuningriiki", mille režissöörideks Lasse Hallström ja Joe Johnston.

"Ma sooviksin lavastuses säilitada Hoffmanni jutustuse originaalteksti, mis on nii südamlik ja toob meisterlikult esile muinasjutulised hea ja kurja arhetüübid" - räägib lavastaja Irina Kondrašova, lisades: "See tekst on juba iseenesest muusikaline. Seetõttu saab meie lavastuses olema palju plastilisi lahendusi ja koreograafiat. Muidugi sünnib ka tõeline jõuluime - unistused täituvad! Aga mis on üldse unistus? See on segu fantaasiast, unest ja reaalsusest."

Imed juhtuvad siis, kui neisse kogu südamest usutakse. Vene Teater kutsub lapsi ja täiskasvanuid etendusele "Pähklipureja", et uskuda üheskoos imedesse.

Etenduse kestus  1 tund ja 10 minutit
Etendustel on sünkroontõlge eesti keelde.

Järgmised etendused