Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mefisto

Autor:
Klaus Mann
Lavastaja:
Esietendus:
Esietendus 12. veebruaril 2021 Draamateatri suures saalis
lavastus-pic

Kunstnik Arthur Arula
Koreograaf Jüri Nael
Valguskujundaja Priidu Adlas
Helikujundaja Lauri Kaldoja
Videokujundaja Epp Kubu
Tõlkija Rita Tasa

Osades Juhan Ulfsak, Lauri Kaldoja, Hendrik Toompere jr, Teele Pärn, Inga Salurand, Merle Palmiste, Sandra Ashilevi, Indrek Sammul (Tallinna Linnateater), Guido Kangur, Karmo Nigula, Britta Soll, Markus Luik ja Rahvusooper Estonia poistekoor Juhanid

Lavastus põhineb Klaus Manni romaanil „Mefisto”. Mann kirjutas romaani aastal 1936, kui ta oli põgenenud Saksamaalt natside võimuletuleku tõttu Hollandisse. Romaani peategelane on Hendrik Höfgen, suurepärane näitleja, kellele meeldib olla tähelepanu keskpunktis. Ta laulab, tantsib, teeb nalja, ta on võluv ja lõbus. Tema isikus on ühendatud suur kunstnik ning väljapaistev showmees.

Höfgen on just teinud oma esimese suurrolli (Mefistofeles Goethe „Faustis”) kui Saksamaal tulevad võimule natsionaalsotsialistid. Höfgenil on valida, kas jätkata oma tõusujoones kulgeva karjääriga, isegi kui ta peab selle nimel tegema koostööd poliitilise jõuga, mille vaateid ta absoluutselt heaks ei kiida; või seista oma väärtushinnangute eest, mis paraku tähendaks ka tema karjääri lõppu.

Klaus Manni jaoks on tegu väga isikliku looga, sest Höfgeni tegelaskuju põhineb Manni õemehel, tolle ajastu suurimal Saksa näitlejal Gustaf Gründgensil.

Manni romaani põhjal valmis 1981. aastal Ungari režissööri István Szabó film „Mefisto”, mis võitis samal aastal parima võõrkeelse filmi Oscari.

Järgmised etendused

30

okt

19:00

etendus

Eesti Draamateater

31

okt

19:00

etendus

Eesti Draamateater