Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mavka. Metsalaul

Teater:
Autor:
Lesja Ukrainka
Lavastaja:
Mihail Khramenko
Märksõnad:
Noorele vaatajale, suvelavastus
Esietendus:
25. mail 2023  Eesti Vabaõhumuuseumis
lavastus-pic

Lesja Ukrainka motiividel
Lavastaja ja kunstnik Mihail Khramenko (Iisrael)
Kostüümikunstnik Valentina Zachinyaeva (Läti)
Valguskunstnik Anton Andrejuk
Koreograaf Olga Privis 
Liikumine ja akrobaatika Tsirkusestuudio Folie MTÜ
Originaalmuusika Peeter Rebane
Vokaalpedagoogid Eda Zahharova, Ksenia Rossar
Lavastaja abi Svetlana Šušina
Osades Tatjana Jegoruškina, Daniil Zandberg, Artjom Vesselovski, Karin Lamson, Kristofer Aleksander Hamburg, Sergei Furmanjuk, Erika Babjak, Tatjana Altõnnik, Anastassia Tsubina, Jevgeni Kravets, Stanislav Kolodub, Aleksandr Domowoy

Vene Teatri suvelavastuse mängupaigaks on tänavu Eesti Vabaõhumuuseumi maaliline metsastik. Lugu, mida soovime jutustada, saab alguse kevadel, tärkava looduse taustal. Mets ärkab, elu ise ärkab, kõik elusolendid ärkavad ja sel ajal on tunded ja emotsioonid nii võimsad, justkui taanduks kogu inimkonna poolt loodud tegelikkus inimest ümbritseva looduse sügava, tundmatu ja võimsa olemuse ees, ning inimeses endas.

Vene Teatri lavastuse keskmes on kahe tsivilisatsiooni, traditsioonilisel usundil põhineva ja ilmaliku maailma, dramaatiline kokkupõrge. Kokkupõrge, mis leiab aset armastuse kõige õrnemas, haavatavamas ja värinaid tekitavas seisundis.

"Mavka. Metsalaul" on helge ja omapärane lugu vabaduseiha ja argise maaelu kokkupõrkest, mida piiravad reeglid ja ebausk. Volõõnia mets, kus näidendi sündmused hargnevad, sümboliseerib iidset Euroopa mandrit, mis oli kaetud ürgsete tihnikutega, mille servades paiknesid üksikud asulad. Lavastuse puhul on seega tegemist folkloori- ja etnograafilise looga, mille üleeuroopaline universaalsus peegeldub muusikas, kostüümides ja koreograafias.

Lavastus sobib vanusele 12+.