Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Laste hotell

Teater:
Lavastaja:
Mirko Rajas
Märksõnad:
Noorele vaatajale
Esietendus:
28. jaanuaril 2023 Ugala teatri suures saalis
lavastus-pic

Autor Eva Koff ja Indrek Koff
Lavastaja Mirko Rajas (Eesti Noorsooteater)
Kunstnik Anni Rajas (Eesti Noorsooteater)
Liikumisjuht Maryn-Liis Rüütelmaa
Helilooja Mihkel Kuusk
Valguskunstnikud Fredi Karu ja Mari-Riin Paavo
Osades Alden Kirss, Maarja Mõts, Jass Kalev Mäe, Vallo Kirs, Margaret Sarv, Andres Tabun ja Vilma Luik

Laste hotell on üks omapärane koht. Siia saavad oma lapsed jätta vanemad, kel ühel või teisel põhjusel pole aega või võimalust nendega tegeleda. Ühel õhtul aga saabub hotelli poiss, kel nimeks Ahto. Õige pea selgub, et Ahto ei ole üldsegi tavaline laps. Ta on nimelt koerakoonlane ja näeb maailma teise pilguga kui tema uued kaaslased. Kuigi esialgu tundub, et inimeste maailmal pole Ahtole just palju pakkuda, selgub peagi, et meiegi igapäevaellu on peidetud palju väärtuslikku ühe väikese poisi jaoks, kelle vanemad hoiavad üleval taevast ning kelle mängukaaslaseks on hiigelsuur Ilmalind.

Ja kui asi juba eriliseks kisub, siis tuleb öelda sedagi, et Laste hotellis peatub veel teinegi omapärane elanik. See on Richard ehk vana Riks, kange leiutaja ja vembumees, kelle on hotelli hoole alla toonud tema tütar, kes muretseb isa tervise pärast ega taha teda üksipäini koju jätta.

Tundub päris hea seltskond, eks?

Lavastaja Mirko Rajas: „Minu jaoks on hästi tähtis jätta kõlama mõte, et oluline on just see, mis inimesel päriselt hinges on, et hing heliseks, et hinges oleks muusika. Ei ole oluline, et me teeksime ja käituksime nii, nagu peab. Ei pea olema edukas, vaid tähtis on liikuda kooskõlas oma südamehäälega ning kuulata helinat, mis meis ja meie ümber päriselt heliseb, ning see siis maailmaga kooskõlla häälestada. Kui me seda väljendame, siis ehk märkavad ka teised ja me saame loovalt elada ja peamegi vastu."

Lavastus sobib kõigile alates 7. eluaastast.