Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kuritöö ja karistus

Teater:
Autor:
Fjodor Dostojevski
Lavastaja:
Igor Lõssov
Esietendus:
20. jaanuaril 2017 Vene Teatri väikeses saalis
lavastus-pic
Dramatiseerija Igor Lõssov
Kunstnik Isabella Kozinskaja
Valguskunstnik Anton Andrejuk
Osades Janika Arum, Sergei Tšerkassov, Viktor Marvin, Natalja Murina, Jelena Tarassenko, Aleksand Okunev, Jelena Jakovleva ja Lilia Šinkarjova

Dostojevski "Kuritöö ja karistus" on üks psühholoogilise ja kriminaalromaani tippsaavutusi maailmakirjanduses. Mida kujutab endast inimene enese sees? Kuidas tekib inimese sees südametunnistus, tegu, eneseteadvus?

Igor Lõssov jätkab vaatajatelt suure tunnustuse saavutanud lavastuses "Öö Evale" alustatud teemat. Lavastus – krimilugu, dispuut, triller – ootab oma vaatajat. Fjodor Dostojevski suur paradoks seisneb selles, et ta ise pidas end puhtalt vene kirjanikuks, aga osutus üheks kõige tähtsamaks maailmakirjanduse loojaks. Tal on kogu maailmas mitte ainult lugejaid ja vaatajaid, vaid ka järgijaid, kes kasutavad just tema meetodit haige, külmasaanud hinge uurimiseks.
Iga ajastu, iga kirjandus-, teatri-, seejärel ka filmiepohh leiab Dostojevski teostest midagi, mis aitab mõista toimuvat, aitab mõista kaasaega. See näitab, et tema looming on geniaalne.

Igor Lõssovi lavastatud "Kuritööd ja karistust" tuleks nimetada "Üleastumiseks ja karistuseks", kuna Dostojevskit pikka aega ja süvenenult uurinud lavastaja räägib laval just sellest, kuidas inimene on oma eesmärkide saavutamiseks sunnitud mingist piirist üle astuma – astuma üle teise inimese, üle iseenda või otsima teid ja võimalusi üleastumiseks teisi jäljendades.
Kui me ringi vaatame, siis saame kurvastusega aru, et niimoodi kaasaegne maailm üles ehitatud ongi …