Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Kuninganna ja viinakurat

Teater:
Autor:
Lavastaja:
Jaanus Nuutre
Märksõnad:
suvelavastus
Esietendus:
22. juulil 2022 Käsmu Meremuuseumi õuel
lavastus-pic

Salapiirituse lugu 1930. aastate Eestis

Kunstnik Jana Wolke
Muusika Valter Soosalu
Valguskujundaja Jaanus Tüli
Etenduse juht Inge Kaseleht
Osades Merilin Kirbits (Improteater IMPEERIUM), Merle Palmiste (Eesti Draamateater), Amanda Hermiine Künnapas, Siret Tuula, Tanel Saar (VAT Teater), Miika Pihlak, Jaanis Valk (Tammsaare Teater)

Suvi 1933. Soome on tühistanud karskusseaduse. Eesti randade senised piiritusekuningad peavad alustama uut elu. Mõnel on see kerge. Arnold Eerik (1892- d?) hüüdnimega Viinakurat on juba ammu Toompea meestele oma semu. Tema kaaslane Käptn, endine kaugsõidukapten, tahab tulivee smugeldamist lõpetada. Kuid kui annad kuradile sõrme, viib ta su kättpidi põrgu.

Viinakurat on paljude vaenlane. Nooruke piirivalvur, kes võitleb Eesti riigi eest ja nimel, ei tohi teada, et just Arnold Eerikul lasub süü, mille eest kättemaks oleks raudne. Kui aga Harku vanglast põgeneb Eeriku rivaal, piiritusekuninganna Hilda Warma (1902-1993), algab rannal suur mäng, hingede ajujaht, mille saak on liiga suur, et panusteks poleks elu ja surm. Kas Käptni kaunis tütar lööb jalad alt piirivalvuril? Miks Käptni proua on Eeriku poolt ja oma mehe vastu?

Kõike seda näeb ja kõigi mängijate eest kannab hoolt Virtin, Käptni maja hea vaim. Inimesel peab ju olema kodu, kui ta väsib vete ja viinade maailmast.

Etendus kahes vaatuses ja pikkus 2:40 h