Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

kriis.ID

Autor:
Rauno Zubko
Lavastaja:
Rauno Zubko
Märksõnad:
Noorele vaatajale
Esietendus:
4. märtsil 2023 Sadamateatris
lavastus-pic

Tantsulavastus

Lavastaja ja koreograaf Rauno Zubko
Helilooja ja etendaja jonas.f.k
Kunstnik Kaia Tungal
Video- ja valguskunstnik Mikk-Mait Kivi
Osades Maria Engel, Yukiko Yanagi, Georgia Toni Hyrkäs, Sayaka Nagahiro, Alain Divoux, Gus Upchurch, William Halton, Colby Samuel Louis Catton, Yuta Irikura, Benjamin Kyprianos, Gerardo Avelar

Uurime ja kompame piire. Loeme moraali ja hävitame seda. Visandame minapilte ja vaatame nende murenemist kaasaegsete kriiside valguses. See on interaktiivne lavastus, kus neljanda seina taha pugeda ei saa.

Kaasates teatrikülastajate nutiseadmeid ning võimaldades publikul nende kaudu laval toimuvat mõjutada, loodab lavastaja tuua teatri lähemale noortele, kes muidu teatrisse mineku asemel TikTokis ja muudel sotsiaalmeediaplatvormidel aega veedaksid.

Oma identiteeti otsivad nii traditsioonilise taustaga Vanemuise balletitantsijad kui ka teatriruum ise, mis nii kergesti mõne valgusvihu või uue sümboli lisamisel hoopis uue tähenduse saab. Minimalismist võib leida tee külluslikku psühhedeelsusesse, rangest struktuurist aga improvisatsiooni. Laval musitseerib jonas.f.k.

Rauno Zubko tantsulavastus on suunatud vaatajale alates keskmisest koolieast, kes sarnaste teemadega enam üksinda maadlema ei pea.

"Minu sõnum on: ole, kes sa oled, ja lase teistelgi olla, siis eksisteerime koos edukalt. Suuname ka mõtlema oma jalajäljele nii reaalses kui virtuaalses maailmas." – lavastaja ja koreograaf Rauno ZubkoJärgmised etendused