Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kompositsioonid

Teater:
Orbit Dance Collective
Autor:
Maarja Eliisabet Roosalu
Lavastaja:
Maarja Eliisabet Roosalu
Esietendus:
6. oktoobril 2023 KUMU auditooriumis
lavastus-pic

Lavastaja-koreograaf Maarja Eliisabet Roosalu
Helikunstnik Mihkel Kuusk
Produktsioon Anna Liis Põder, Camilla Saar
Graafiline disain Teele Riin Kodar
Tantsijad Jane Pärn, Liise-Marie Roosaar, Annika Karin Vahter, Iris Kask, Kärt Laidma, Liis Siitan, Lola Liise Toome, Anna-Maria Tšižik, Alexandra Katariina Org

Orbit Dance Collective’i debüütlavastus "Kompositsioonid" toob KUMU auditooriumi lavale 9 tantsijat, 4 lugu ning 1 tantsu täis etendusõhtu.

"Kompositsioonid" on tantsuõhtu neljas osas, millest iga osa tegeleb erinevate koreograafiliste võtete ja kompositsioonide uurimisega, võttes fookusesse nii tantsijate isiksusi, grupidünaamikat, ruumi, heli kui nende erinevate komponentide omavahelisi suhteid. See on kaasaegse tantsu lavastus, mille keskmes on tants kui liikumise kunst ning lavastaja Maarja Eliisabet Roosalu eesmärk on läbi tantsijate tohutute võimete ja oskuste näidata tantsu ilu ning naudingut, mida toob inimese kehale liikumine.

Kestus orienteeruvalt 60 min

Orbit Dance Collective on 2023. aastal loodud kaasaegse tantsu kompanii, mille eesmärgiks on luua professionaalseid kaasaegse tantsu lavastusi, mis pühitsevad tantsu kui liikumise kunsti. Orbit Dance Co leiab inspiratsiooni nii moderntantsu pioneeridelt kui kaasaegsetelt tantsukunstnikelt ja tantsijatelt, luues seeläbi nii viiteid kui isikupära täis tantsulavastusi ning tuues Eesti kultuurimaastikule uusi tantse, tantsijaid ning mõtteid tantsust.

Maarja Eliisabet Roosalu on noor koreograaf, tantsija ja tantsuõpetaja. Oma loomingus tegeleb ta kehatunnetusliku liikumise ja tantsutehnika ühendamisele, nii et ruumi jääks mõlemale. Teda köidab tantsijate kehade piiritud oskused ja virtuoossus, võime jätta suurest pingutusest mulje nagu see oleks lihtsaim asi maailmas. Ta otsib tantsus hoogu, millele panna kontrastiks kõrvale vaikust, luues seeläbi põnevat dünaamikat nii füüsiliselt kui emotsionaalselt.

Lisaks TLÜ koreograafia eriala lõpetamisele on ta ennast täiendanud erinevate õpetajate käe all nii Eestis kui välismaal. Roosalu on teinud tantsijana kaasa mitmetes projektides ja tantsulavastuses (Madli Lääne lühifilm "Kallid reisijad", Sandra Põld "Object.ify", EV103 aastapäeva kontsert, Kirsi Mari Lepik "DAWRA", Maria Goltsman "Casanova" jt.) ning ka ise lavastanud ("Meri põlvini", "Puhkus ja rahu" jm.), viinud lapsi ja noori erinevate tantsufestivalide lavadele ning õpetanud erinevates tantsustuudiotes ja -laagrites üle Eesti.

Järgmised etendused

06

okt

19:00

etendus

KUMU auditoorium

Esietendus

09

okt

19:00

etendus

KUMU auditoorium

19

okt

19:00

etendus

KUMU auditoorium

21

okt

15:00

etendus

KUMU auditoorium

21

okt

19:00

etendus

KUMU auditoorium