Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Anna mulle end

Teater:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Kanuti Gildi SAAL
Autor:
Kirte Jõesaar
Lavastaja:
Kirte Jõesaar
Märksõnad:
CPPM Manifestal
Esietendus:
2. mail 2024 Kanuti Gildi SAALi keldrisaalis
lavastus-pic

Autor-lavastaja Kirte Jõesaar
Helikunstnikud Kärt Männa, Kymbali Williams
Lavastuskunstnikud Natali Mällo, Karolin Poska
Valguskujundaja Kärt Karro
Etendajad Sofia Filippou, Rebecca Green, Liisamari Viik
Kaasproduktsioon Kanuti Gildi SAAL, CPPM Manifestal ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Toetaja Eesti Kultuurkapital

puhka oma pead minu süles

ma tahan viilida su küüsi
ja laulda sind unele

sööta sulle juurviljasuppi
pahteldada augud su elutoas
aidata sul mantli selga
ja kummarduda, et
jalast võtta kingad

ma parandan su lekkiva kraani
augustan su kõrvad
sorteerin su prügi
loen kokku su sammud
ja loputan su pesu

ma tahan sinu sokke triikida

küürida su vanni valgendajaga

leida üles su võtmed

las ma hoian sind

küllap sinagi tahad seda

"Anna mulle end" on delikaatne osavõtulavastus, mis uurib teenindamise akti performatiivses kontekstis, moodustades sulami installatsioonist, etenduskunstist ja üks-ühele kohtumistest publikuliikmete ja etendajate vahel.

Lavastuse idee tõukub igatsusest läheduse, hoituse ja hoolitsuse järele. Soovist oma pea teise sülle asetada, et hetkeks unustada argimured. Tahtest, et keegi teine langetaks meie eest keerulised otsused. Et saaks kasvõi hetkeks alistuda kellelegi või millelegi, mis toetust või lohutust võiks pakkuda.

Teenuste poole pöördume situatsioonides, kus me ise ei oska, ei saa või ei taha ennast teenindada. Maksame tasu ja saame vahetuskaubana vastu midagi, mida (arvame, et) vajame. Teenused täidavad lünki. Ent millised lüngad jäävad täitmata? Milliseid lünki ei ole võimalik teenustega täita? Kas ja millised teenused toimivad aseainena ehk mingi muu igatsuse täiteks?

Kirte Jõesaar (1996) on hetkel Tallinnas tegutsev Eesti tantsu- ja etenduskunstnik. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 2021. aastal tantsukunsti erialal ning õppinud vahetusüliõpilasena Berliini Kunstiülikooli tantsukeskuses (HZT). Hetkel on ta jõudmas lõpule õpingutega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide õppekaval.

Ammutades inspiratsiooni suuresti igapäevaelulistest märkamistest, püüab ta tuttavlikku laiendades ja pisiasju üldistades tabada seda, mis elu nõnda traagiliseks, absurdseks ja ilusaks teeb. Viimasel ajal on ta huvitatud lohutamisest ja teenindamisest, uurides intiimsuse tekke võimalikkust ja võimatust ning katsetades erinevate võimudünaamikatega. Teda köidab hõõrdumine kliinilise, kapitalistliku, professionaalse, tehisliku ning hooliva, siira ja empaatilise vahel. Talle meeldib ette kujutada, et on ekspert ning viljeleda asjatundlikkust tundmatutel aladel.

Hiljutise loomingu hulka kuulub lavastus "Olmeoopus neljale kehale", soololavastus "era-arutelud" ning üks-ühele kohtumised "Lohutuskabineti" vastuvõturuumis.

Inglise keeles
Kestus: 75’