Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Iraani konverents

Teater:
Autor:
Ivan Võrõpajev
Lavastaja:
Lembit Peterson
Esietendus:
Esietendus 7. veebruaril 2022 Theatrumi saalis
lavastus-pic
Tõlkija Tiit Alte
Kunstnik Marius Peterson
Valguskunstnik Helvin Kaljula
Helikujundaja Marius Peterson
Produtsent Ere Naat
Osades Maria Peterson, Lembit Peterson, Kristjan Üksküla, Ott Aardam, Laura Peterson, Andri Luup, Anneli Tuulik, Helvin Kaljula, Tarmo Song ja Marius Peterson
 
Näidendi tegevus toimub teaduslikul sümpoosionil, mis on pühendatud "ida" ja "lääne" kultuuride koostööle. Üksteise järel astuvad Kopenhaageni ülikooli konverentsisaalis üles üheksa maailma intellektuaalide eliidi esindajat. Vaatamata konverentsi formaadile ja teema näivale keerukusele lähevad tegelased järk-järgult üle varem ettevalmistatud ettekannetelt palju isiklikematele ja peidetumate teemade käsitlemisele, et rääkida kõige tähtsamast ja igaveseimast – inimese kohast meie maailmas ja elu mõttest.
 
Lavastaja Lembit Peterson: "Näidendi lavaletoomise pealiseesmärk on süveneda ja avada n-ö lääne- ja idamaailma, kristlikke ja muhameedlikke maailmanägemise viise, erinevate religioonide, kultuuride tausta, teadmisi ja kogemusi. Vaadelda, milliste väärtuste järgimisele oleme oma elu rajanud tegelikult ja millistele arvame endid oma elu rajanud olevat. Ja kuidas, millises mõistmises meie ise viibime. Näidend annab võimaluse selliseks peegellavastuse loomiseks ja teatrisaalis viibijad saavad üheskoos neil teemadel mõtiskleda, avardada oma teadmust, igaüks ka endasse vaadata. Et paremini mõista olukorda maailmas ja leida ehk ka ühisosa niivõrd erinevate maailmanägemistega inimeste vahel. Isegi siis, kui igasugune dialoog tundub olevat võimatu."
 
"Iraani konverents" on kolmas Ivan Võrõpajevi näidend, mis Theatrumis lavastamisele tuleb. Eelmised mäletatavasti "Joobnud" (2014) ja ""Delhi" tants" (2015). "Joobnud", mille eest Theatrumi kollektiiv pälvis Eesti riikliku kultuuripreemia, on mängukavas siiani.

Järgmised etendused

09

apr

19:00

etendus

Fons Fest

Rakvere Karmeli kogudus