Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Inspektor tuleb

Teater:
Autor:
John Boynton Priestley
Lavastaja:
Filipp Loss
Esietendus:
6. veebruaril 2021 Vene Teatri suures saalis
lavastus-pic
Kunstnik Vladimir Anšon
Valguskunstnik Anton Andrejuk
Muusikaline kujundaja Aleksandr Žedeljov
Lavastaja abi Larissa Tšerkassova
Helitehnik Irina Batšerikova
Videotehnik Aleksandr Bachman
Osades Leonid Ševtsov, Artjom Garejev, Tatjana Manevskaja, Tatjana Jegoruškina, Marina Malova, Viktor Marvin, Dmitri Kordas

Eduka  ettevõtja Artur Birlingi peres tähistatakse rõõmsat sündmust – tütar Sheila kihlumist. Peotuju rikub aga ootamatult külla saabunud salapärane võõras, kes nimetab end politseiinspektoriks. Ta uurib noore tüdruku enesetappu. Aga kuidas on selle tragöödiaga seotud Birlingite perekond? Võib-olla on tegemist eksitusega? Ja kust see inspektor üldse välja ilmus?

Antud loos on palju küsimusi ja mitte vähem üksteisele vastupidiseid vastuseid. Ja ainult ootamatult ärkav südametunnistuse ärev hääl võib vihjeid anda, millised vastused on õiged ...

1944. aastal kirjutatud J. B. Priestley näidendist "Inspektor tuleb" kujunes autori kõige populaarsem teos, mida on saatnud muljetavaldav edu nii teatrilaval kui ka kinolinal. Venemaal võeti näidend eriti soojalt vastu. Isegi nii hästi, et selle maailmaesietendus sai teoks mitte autori kodumaal Suurbritannias, vaid Moskva Kammerteatris 1945. aastal.

Vaatamata sellele jõuab näidend Eesti Vene Teatri lavale esmakordselt.

Kuigi näidend on kirjutatud peaaegu sada aastat tagasi, võib veendunult öelda, et meie ajal on lugu omandanud veelgi prohvetlikuma tähenduse kui J. B. Priestley ise eeldada võis. Lavastus lavastuse järel on tõestanud, et see teos on aegade ülene.  Vahetuvad aastakümned, riigid, inimesed, kuid inspektori saabudes heliseb uksekell ikka samamoodi.

On aeg lasta sel heliseda ka Eesti Vene Teatris ...

Soovitatav vanus: 12+
Etendustel on sünkroontõlge eesti keelde.