Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Äär

Lavastaja:
Eduard Tee
Märksõnad:
suvelavastus
Esietendus:
20. mail 2022 Narvas
lavastus-pic

Etendus on eesti ja vene keeles.

Räägitakse, et kunagi olla Narva-Jõesuus ilutsenud Vene turistidele mõeldud plakat: "Eesti on lähedal". Võib-olla on see luiskelugu, kuid seda on aastaid naljaviluks räägitud. Narva on isemoodi, venelik, teistsuguse kultuuri ja mentaliteediga, võõristust tekitav, kuid ta on ikkagi siinsamas, ta on oma, Eesti linn.

Narva tundmaõppimiseks tuleks seal veeta vähemalt mõned päevad. Projekt "Narva on lähedal" pakub igale vaatajale võimaluse valida omale individuaalprogramm, mis annab Narvast oma ainulaadse ettekujutuse.

Projekti keskmes on immersiivne etendusmatk "Äär". Projekti loojad otsustasid nii: linn olgu dekoratsiooniks ning etendus jutustagu mitte hoonetest ja aastaarvudest, vaid narvalaste elust. Näitlejad aitavad linna ellu sukelduda.

Etenduse stsenaariumi koostades intervjueerisid projekti autorid narvalasi, uurisid linnaga seotud ajaloofakte ja lugesid vastavat kirjandust. Vaatajad läbivad spetsiaalselt koostatud marsruudi: EV100 pargist mööda promenaadi läbi Pimeaia, üle Raekoja ja Peetri platsi loomeinkubaatorini Objekt.

Etenduses teevad kaasa kutselised näitlejad ja linnaelanikud.

Selleks, et vaatajad saaksid Narvat veel paremini tundma, pakuvad projekti korraldajad võimalust veeta etendusejärgne õhtu „nagu Narvas kombeks”: mekkida kohalikke roogi, tantsida pulmas, külastada kõige tundeküllasemat kohta – Ro-Ro baari, kuulata kohalikke muusikuid. Seejärel sobiks ju öö Narvas veeta. Järgmisel päeval võiks jalutada Kreenholmis, käia Narva kindluses või külastada Victoria bastioni. Etenduse „Äär” piletiga saavad vaatajad kõikidele ekskursioonidele hinnasoodustust!

Mai on suurepärane kuu selleks, et veeta paar päeva ühes toredas Eesti linnas, saada Narva kohta rohkem teada, sukelduda sellesse kordumatusse õhustikku ja ühtlasi lahutada meelt.

Rohkem informatsiooni:
https://www.facebook.com/NarvaAAR/
https://www.instagram.com/narvaaar/

Projektiplaan: https://narvaaar.ee/plan/