Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Iceberg

Autor:
Mihhail Durnenkov
Lavastaja:
Jegor Matvejev
Märksõnad:
Väliskülaline
Esietendus:
28. septembril 2023 Cannes'is festivalil "Kured lendavad"
lavastus-pic

Dramaturg Mihhail Durnenkov
Lavastaja Jegor Matvejev
Kunstnik Aleksandr Barmenkov
Helilooja Aleksei Skovorinski
Produtsent Rene Kirspuu
Osades Julia Aug, Elmo Nüganen, Polina Aug ja Dmitry Kondrashov

Julia Aug naise rollis, kes arvab, et ta on Alla Pugatšova.

Muul ajal oleks see võinud olla liigutav komöödia kergemeelsest punapäisest naisest, kellele keegi kunagi ütles, et ta sarnaneb veidi sellesama Naisega, kes laulab.

Dramaturg Mihhail Durnenkov aga paigutas väljapaistva näitleja Julia Augi tänasesse päeva, kus igaüks meist – vabal tahtel, aga tihemini vastu tahtmist – on sunnitud proovima uusi identiteete. Ja pole tähtis, kas sina lahkusid oma kodumaalt või on sinu maale saabunud rohkesti ajutisi-alalisi külalisi – muutused on vältimatud.

Kunstitöötajatest saavad mustatöölised, aga Julia Augi kehastatav emigrant otsustas, et enam mitte kunagi ei loobu "vene estraadi Primadonna" maskist-tiitlist. Nii satub ta psühhiaatri kätesse, keda säravalt kehastab Elmo Nüganen.

Seejärel näitab lavastaja Jegor Matvejev delikaatselt, kuid ausalt peategelase tütart, teda mängib Polina Aug. See on laps, kes kasvas üles veendumusega, et tema lapsevanem mitte lihtsalt et ei mõista teda, vaid üldse ei näegi, kutsudes teda sageli Kristinaks.

Nii muutub võõrsil eneseleidmise massiline probleem igavese isade ja poegade probleemi osaks. Iga selle üksikjuhtum on juhtude hulgast hoolimata unikaalne, kuid samal ajal ka kõigile mõistetav.