Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Hotell laibaga

Teater:
Autor:
Die Acht
Lavastaja:
Enn Keerd
Esietendus:
7. märtsil 2020 Endla Teatri suures saalis.
lavastus-pic

Tõlkija Anne-Ly Sova
Kunstnik Liina Unt
Valguskunstnik Margus Vaigur
Muusikaline kujundaja Feliks Kütt
Osades Carita Vaikjärv, Kadri Rämmeld, Priit Loog, Helene Vannari (külalisena), Ireen Kennik, Fatme Helge Leevald, Tambet Seling, Indrek Taalmaa (külalisena)

Mõrvarite eneseabigrupi viis liiget - endine baaridaam Pretty, koleeriline kokk Horst, idealistlik Jayashree, koristamisraevus Ingolf ja hajevil Tädike - sööstavad oma elu suurimasse seiklusse. Nad avavad hotelli Õnnelik Viis, millele loodavad hotelliliidult saada viis tärni. Avamisärevusele lisab vürtsi tõsiasi, et hotelli esimesteks külastajateks on eneseabigrupi endine psühholoog ja tema abikaasa, aga tõeliselt läheb olukord üle käte siis, kui tärnide arvu üle otsustava inspektori saabudes avastatakse fuajeest laip. Järgneb tempokas peitusemäng, kus igaüks on mõrvarina kahtluse all, kuid ühise eesmärgi nimel tuleb siiski kokku hoida!

"Hotell laibaga" autoriteks on kaheksa saksa krimikirjanikku, kes selle mõrvakomöödia 2018. aasta suvel seitsmepäevases loomelaagris välja mõtlesid ja üheskoos kirja panid. Sama meetodiga on nad varem loonud kaks kriminaalromaani.

Järgmised etendused