Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

GPT Evangeelium

Teater:
Lavastaja:
Daniil Zandberg
Esietendus:
17. mail 2024 Vene Teatri Ring laval
lavastus-pic

Visuaalne lavastus

Lavastaja ja kunstnik Daniil Zandberg
Helilooja Aleksandr Žedeljov
Valguskunstnik Anton Andrejuk
Inspitsient Svetlana Šušina
Osatäitjad Alexandr Domowoy, Vladimir Antipp ja Karin Lamson

Kas tehisintellekt vallutab meie maailma?

Tundub, et ilma tehisintellekti abita on edasine areng ja võib-olla isegi inimkonna olemasolu võimatu. Tehisintellekt kommenteeris seda teemat järgmiselt: "Tehnoloogiasõltuvus on tänapäeva maailmas tõepoolest muutumas tavalisemaks ja paljud inimesed otsivad aktiivselt uusi tehnoloogiaid oma elu parandamiseks." AI on meie tugi ja abi selles uues maailmas. Kas ta loob kõigile parema tuleviku?

Sõnatu lavastus "GPT Evangeelium" esitleb nii uusima tehnoloogilise evolutsiooni lugu kui ka uue religiooni sündi.

Kõik saab alguse sellest, et Ingel loob maailma. Inimkond areneb tasapisi, Ingel on inimeste seas alati nähtamatult kohal, moraali kehastusena, vastusena olulistele küsimustele, südametunnistusena, hinge ja hoiatusena. Mida aeg edasi, seda vähem inimesed temaga arvestavad ja ta muutub tarbetuks – nagu virtuaalreaalsuse prillid, mida kasutatakse vaid selleks, et kogeda fantaasiamaailma, mitte aga selleks, et näha tegelikkust. GPT vestlusest on saamas inimeste jaoks uus jumalus – selle eesmärk on anda kiireid vastuseid kõikidele küsimustele ja teha elu lihtsamaks. Kuid uudishimu ja teadmiste hind on alati kõrge – seda kogesid Vanas Testamendis juba Aadam ja Eva, kes aeti paradiisist välja, sest nad sõid hea ja kurja tundmise puu vilja. Vaatamata kõigile oma teadmistele vajavad inimesed jätkuvaltüleloomulikku jõudu, mis neid juhendaks.

"Kui ma oleksin Jumal, rajaneks tulevikureligioon ilmselt sallivuse, kaastunde ja austamise põhimõtetel iga inimese vastu. See oleks keskendunud vaimsuse, empaatia ja meid ümbritseva maailma mõistmise arendamisele," kinnitas GPT.

Võib-olla on AI uus üliinimene? Või jumal? Kui ta hakkab looma oma uut maailma, siis kas meie jaoks on selles kohta?

Soovitatav vanus: 16+

Järgmised etendused