Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Dip

Teater:
Autor:
Toomas Saarepera
Lavastaja:
Toomas Saarepera
Esietendus:
28. jaanuaril 2023 Endla Teatri Küünis
lavastus-pic

Eksistentsiaalne realism

Lavastaja ja autor Toomas Saarepera
Kunstnik Jaan Toomik
Muusikaline kujundaja Taavi Kerikmäe
Videokunstnik Jaan Toomik
Kostüümikunstnik Maiu Rõõmus
Valguskunstnikud Margus Vaigur ja Ivar Piterskihh

Osades Nils Mattias Steinberg, Sander Rebane, Indrek Taalmaa, Taavi Kerikmäe

 – Sa tahtsid midagi filosoofilist?

 – Jah, palun.

 – Oled sa kindel?

 – Jah, olen.

 – On sul kannatust?

 – Jah, on.

 – Rutiin, sôda ja usaldamatus. Kuid me oleme ikka sunnitud elama. Ka suure surve all, kus kõige peidetum on kõige ilmsem. Kus pikk jutt kõlab vaikuses ja kõik on nii, nagu näib. Ajalugu kirjutavad võitjad, kuigi aega ei eksisteeri. Eksisteerib elu. Nietzsche ja Kierkegaard. AHAHAHAAA. Kas sellest piisab?

 – Jah, piisab.

 – Jah, piisab.

Toomas Saarepera on lavastaja, näitleja, kirjanik, tõlkija ja mõtleja, 1990ndate Eesti kõige avangardsem ja alternatiivsem teatrimees. Tema lavastusi on näinud küll vähesed, kuid need õnnelikud, kes nägid, kasutavad neist rääkides väljendeid nagu „kõige erakordsem lavastaja” ja „müüdimurdja”. „Saarepera tegi 1990ndatel sellist teatrit, milletaolist Eestis keegi ei teinud, see oli uudne ja üllatav ja eriti oli ta ootamatu,” ütleb tema kohta Endal loominguline juht Ingomar Vihmar.

„Dip” on varem Von Krahlis, Rakvere Teatris, Tartu Uues Teatris ja eraprojektidena lavastanud Saarepera esimene töö Endlas. Lavastuskunstnikuna võtab ta meile kaasa teisegi legendaarse mehe – maali-, video-, installatsiooni- ja performance’i-kunstniku ning filmitegija Jaan Toomiku ning lavastuse helimaastiku loob eesti kaasaegse improvisatsioonilise muusika üks suurkujusid Taavi Kerikmäe. Õnneks tuleb vahel ette hetki, kus midagi ei ole vahel, inimese ja kosmose vahel – on ainult see kalju, meri, taevas, hääled ja meie.“

Järgmised etendused