Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Baskerville'ide koer

Autor:
Arthur Conan Doyle
Lavastaja:
Peep Maasik
Esietendus:
23. oktoobril 2020 Karlova Teatris
lavastus-pic
Psühholoogiline müsteerium

Dramaturg Mihkel Seeder (VAT Teater)
Kunstnik Karmo Mende
Helilooja Ardo Ran Varres
Osades Andres Dvinjaninov, Veikko Täär, Ott Kartau, Lauri Kink, Silver Kaljula (TEMUFI), Elena Koit

Inglismaal on päevad hallid ja ööd sünged – eriti veel Devonshire's, Dartmoori nõmmel, mille servas elutsevat Baskerville'ide suguseltsi painab sajanditepikkune needus, verejanuline fantoomlik koer.

Noor Henry Baskerville on hoidunud sellest kõledast paigast terve oma elu, kuid nüüd peab ta naasma, sest pärast tema onu kummalist surma Baskerville Halli tagahoovis on pärimisjärjekord jõudnud just temani. Kas tõesti surmas onu too kummituslik koer või siiski inimene? On ka Henry enda elu ohus? Kas käima on lükatud mingi suurem Baskerville'ide-vastane vandenõu? Või on kõige taga tõepoolest needus? Aga needusi pole ju olemas?!

Henry kutsub endale appi meisterdetektiiv Sherlock Holmesi ja tema truu abilise, doktor Watsoni. Kui keegi üldse nendele küsimustele vastata oskaks, siis just need kaks elavat legendi!

Arthur Conan Doyle'i kuulsat jutustust, milles on osavalt kombineeritud detektiivi ratsionaalne ja detailne maailmakäsitlus ning müstiline ja hirmutav vaimumaailm, on korduvalt nähtud nii kinolinal kui teleekraanil, kuid veel mitte teatrilaval.

Järgmised etendused