Näidenditelaenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.
Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!
Kasuta sisselogimiseks parooli
See the latest info of Estonian theatre
Autor Lewis Carroll
Lavastaja ja dramatiseerija Ivar Põllu
Kunstnik Kristiina Põllu
Valguskunstnik Rene Liivamägi
Helilooja Tauno Aints
Mängivad Alice Siil või Maria Ehrenberg, Laura Kukk või Getter Meresmaa, Anti Kobin või Taavi Tõnisson, Risto Vaidla või Joosep Uus
Lewis Carrolli lasteraamatust "Alice Imedemaal" on aegade jooksul kujunenud omamoodi tüvitekst, mis on oma juured ajanud igale poole – selle põhjal on tehtud mitmeid filme, lavastusi, loodud muusikat ning sellele leiab rohkelt viiteid ka popkultuuris.
Lugu räägib tüdrukust nimega Alice, kes näeb unes, kuidas ta valgele küülikule järgnedes kukub ilmatu sügavasse küülikuauku ning leiab end veidrast maailmast, kus sulanduvad üheks reaalsus ja fantaasia.
Kumb on rohkem päris – kas see, mis toimub maa peal või hoopis maa all pulbitsev maailm?
Ivar Põllu lavastus "Alice Imedemaalt" tõukub küll Lewis Carrolli raamatust, kuid ei järgi truult selle kulgu. Selles loos ei satu Alice mitte imedemaale, vaid ta elabki seal. Endalegi ootamatult leiab ta ühel hetkel end "päris maailmast", kus oleme ka meie, teatrivaatajad.
Lavastus on mänguline ning fantaasiaküllane, nagu ka Alice'i maailm. Mis on päris ja mis mitte, selles peab iga vaataja ise selgusele jõudma – nii seal- kui ka siinpool jäneseurgu.