Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ahistatud apostel

Autor:
Andrei Makajonok
Lavastaja:
Siarhei Turban
Esietendus:
Esietendused 1. ja 2. veebruaril 2012 Athena pööningusaalis
Tartu Üliõpilasteatri satiiriline komöödia vastandub valedele. “Kõige suurem vale – see on vale lastele. Kõige suurem pettus on väikese inimese petmine, sest väikesest valest kasvab suur.“(Andrei Makajonok)

Andrei Makajonoki näidend on kirjutatud 1969. aastal ehk ajal kui maailm oli noor ja kõik  polnud veel muutunud suureks reality show'ks... Toonastele noortele tundus, et seda protsessi on võimalik peatada, astuda vastu vanemate valedele. Näidendi peategelane vastandub valedele oma perekonnas ja põrkub vastu võltsmoraali ja konformismi. Perekond on näidendis kui meie sajandi mudel, kus on omad võimuvõitlused, korruptsioon, valed ja vägivald. Vanemate valed ja tülid ahistavad lapsi, need kaotavad usu ideaalidesse, muganduvad “suurte” maailmaga ja manduvad. Geeniusest saab kantseleiametnik, sest nii on mugavam.

Siarhei Turbani lavastus on tragikoomilises võtmes, kust ei puudu absurdsed ja naljakad olukorrad ning seetõttu on lavateos kõigile vaatajatele kergesti jälgitav. Varem on Eestis Makajonoki näidendi Noorsooteatris lavastanud Kaarel Kilvet (1971), 40 aastat hiljem on võimalus laval näha uue põlvkonna nägemust.

Esietendus on 1. ja 2. veebruaril kell 19 Tartus Athena keskuse pööningusaalis.
Järgmised etendused toimuvad samal ajal ja kohas 8. ja 9.02, 15. ja 16.02 ning 22. ja 23. veebruaril. Samuti etendub lavastus 7. 8. 14. 15. märtsil

Mängivad Johan Huimerind, Karl Laumets, Christopher Rajaveer, Kätlin Armei, Kristin Uusna, Egle Adams, Kristina Mändul, Peeter Piiri ja Mihkel Vinogradov.

Lavastaja ja kunstnik Siarhei Turban on Valgevene ülikooli teatri „Na Balkone” kunstiline juht, kes lavastas TÜT-is ka 2008. aastal Tšehhovi „Naljad armastusest.” Seekordne lavastus on osa projektist „Teatralny Koufar On The Stage.”  TÜT-i kunstiline juht Kalev Kudu omakorda lavastab veebruaris Minskis noore ja juba skandaalset kuulsust eviva Valgevene autori Pavel Prjaško näidendi „Suletud uks,” mille esietendus Minskis on 24. veebruaril kell 19.

Lavastuse toetajad: Tartu ülikool, Tartu linn, Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Hasartmängumaksu nõukogu ja A. Le Coq.

Piletid  saadaval Piletilevis, restoranis Volga ja pool tundi enne algust kohapeal.