Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Äärelinna bluus

Teater:
Autor:
Jez Butterworth
Lavastaja:
Esietendus:
Esietendus 14. märtsil 2015 Ugala teatri väikeses saalis
lavastus-pic

Tõlkija Erkki Sivonen
Lavastaja ja muusikaline kujundaja: Taago Tubin
Kunstnik: Liisa Soolepp
Video ja valguskunstnik: Kristjan Suits
Osades: Meelis Rämmeld, Kadri Lepp ja Janek Vadi

Kui see lugu oleks laul, siis oleks see bluus, kõigi oma põhimotiividega – "mu kallim jättis mind maha, pani pihta kogu mu vara, lasi jalga mu parima sõbraga ja ma tahaks ta lüüa maha".  (Jez Butterworth)

Õhkimisekspert Ned elab koos oma abikaasa Joyga äärelinna uusasumis, kus majaesiselt muruplatsilt paistab linn ja maja tagant algab mets. Nedi tööks on nn moraalselt vananenud ehitiste õhkulaskmine. Ta armastab oma tööd. Kuid miskipärast on nii, et iga kord, kui ta on oma töö tõttu eemal, läheb seletamatul moel kaduma mõni asi tema kodust. Kahtlustused on kerged tekkima ja nii ei ole mees saanud magada juba pool aastat. Kas Nedi ja Joy üksteist aastat väldanud abielu on samuti moraalselt vananenud ja vajab õhkulaskmist või piisab vaid iluravist?

"Äärelinna bluus" on musta huumoriga vürtsitatud draama tavalistest inimestest, kes leiavad end ühel hetkel olukorrast, kus täitmata unistused on asendunud kõhedusega tuleviku ees.

Tegemist on juba teise briti näitekirjaniku Jez Butterworth’i näidendiga, mille Taago Tubin on otsustanud lavale tuua. Menukat “Ööhaigrut” mängis Ugala teater 2012. aastal suvel Olustvere mõisa reheküünis.