Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

15 meetrit vasakule

Teater:
Autor:
Antti Tuuri
Lavastaja:
Esietendus:
11. märtsil 2023 Endla Teatri suures saalis
lavastus-pic

Autor Antti Tuuri
Tõlkija Piret Saluri
Lavastaja Ingomar Vihmar
Kunstnikud Andrus Jõhvik, Ingomar Vihmar
Dramatiseerija Ott Kilusk
Muusikaline kujundaja Ingomar Vihmar
Valguskujundaja Margus Vaigur
Osades Meelis Rämmeld, Jane Napp, Kleer Maibaum või Ireen Kennik, Carita Vaikjärv, Fatme Helge Leevald, Arvi Mägi, Märt Avandi, Sten Karpov, Ago Anderson, Priit Loog, Enn Keerd, Andrus Vaarik, Ott Raidmets, Karl-Andreas Kalmet, Ingomar Vihmar

Müügimees Eino Hiekka läheb puhkusele sügisel, mitte suvel nagu teised inimesed. Selle asemel et suvilas vedeleda, kala püüda ja viina juua, on ta naisele lubanud terve puhkuse aja koduseid töid teha, lapsi kantseldada ja koeraga väljas käia. Kuigi Eino Hiekka on müügimees, kes müüb torusid kanalisatsioonifirmadele, võtab ta oma naise meelehärmiks vastu pakkumise minna keset puhkust Saksamaale ühe Soome kirjaniku raamatuid müüma. Ta ei tea midagi raamatutest, Saksamaast ja keeltki oskab vaid nõnda palju, et restoranis süüa tellida või hotellis tuba võtta.

Kogu reis kulgeb nii, nagu poleks pidanud. Eino poleks pidanud laeval kohtuma metsameeste Rönkködega, kindlasti poleks ta pidanud kohtuma esoteeriliste huvidega tütarlaps Eijaga ja eriti mitte tolle õega, õemehe Manfredi ja - hoidku jumal - kahe kahtlase NATO rahuvalvajaga. Aga elus läheb ikka nii, nagu poleks pidanud, ja siis, kui kõik on kiskunud lootusetult vasakule, selgub, et lõppkokkuvõttes läks kõik just nii, nagu minema pidi.

Järgmised etendused