DRAAMAMAA.WEEKEND

ÜLESKUTSE 2020/2021

Eesti Teatri Agentuur kutsub üles pakkuma lavastusi VIII Eesti kaasaegsete etenduskunstide esitlusfestivali draamamaa.weekend programmi. Kui varasemalt on festivalid toimunud novembri alguses, siis nüüd leiab draamamaa.weekend aset uuel ajal, 21.–23. jaanuaril 2021. Tegemist pole pelgalt koroonakriisist tingitud muudatusega, vaid ka edaspidiseid hooajaplaane tehes võib arvestada, et esitlusfestival toimub just jaanuari teises pooles.

Eesti kaasaegsete etenduskunstide esitlusfestival draamamaa.weekend toob Tallinnasse umbes 35 personaalselt kutsutud väliskuraatorit ja teatrijuhti. Külaliste kutsumine toimub festivalil osalevate teatrite ja Eesti Teatri Agentuuri tihedas koostöös. Festivali peamiseks eesmärgiks on laiendada ja tugevdada Eesti etendusasutuste kontakte välisriikidega ning suurendada võimalust, et väärt lavastused ka Eestist kaugemale jõuaks. Festivalil on lisaks etendusteprogrammile olulisel kohal erinevad kohtumised, tutvumised ning võimaluse korral ka tööprotsessis olevate uuslavastuste showingud. 

Palun andke oma teatri osalemissoovist koos lavastuste tutvustuste ja põhjendusega, miks just need lavastused Eesti kaasaegse etenduskunsti esitlusfestivali programmi sobivad, märku 18. septembriks 2020 aadressile liisi@teater.ee. Žanrilisi piiranguid ei ole, kuid eelistame täiskasvanutele mõeldud teoseid. Festivaliprogrammi paneb kokku Eesti Teatri Agentuuri meeskond.  

Festivaliprogrammi koostamise aluseks on järgnevad kriteeriumid:
 
1. Ekspordipotentsiaal ning võimalus lavastust transportida ja kohandada erinevatesse saalidesse. 
2. Võimalus tõlkida lavastusteksti nii, et protsessi (sh publikupoolse vastuvõtu) käigus liialt palju kaduma ei lähe. 
3. Paindlikkus esitamisaegade suhtes (võimalikud päevased või hilisõhtused etendused festivali ajal). 

Ootame, et teatrid oleksid valmis festivalist aktiivselt osa võtma, st osalema ka õhtustel tutvumisüritustel väliskülalistega ja valmistama ette oma teatrit tutvustavaid inglisekeelseid materjale.  

Eesti Teatri Agentuur finantseerib külaliste majutuse ning osade väliskülaliste transpordikulud. Samuti katame võimaluse korral tõlke ja tõlketehnikaga seotud kulud. Festivalietenduse andmisega seotud kulud jäävad teatri kanda.

Lisainfo: Liisi Aibel, liisi@teater.ee

---
ÜLDTUTVUSTUS

draamamaa.weekend on alates 2013. aastast igal aastal toimuv Eesti kaasaegsete etenduskunstide esitlusfestival. 

Kolmepäevase festivali jooksul antakse kutsutud professionaalsetele väliskülalistele – kuraatoritele, produtsentidele, festivali- ja teatrijuhtidele ülevaade Eesti etenduskunstide uusimatest suundumustest. draamamaa.weekendi peamiseks eesmärgiks on laiendada ja tugevdada Eesti etendusasutuste kontakte välisriikidega ning suurendada võimalust, et väärt lavastused ka Eestist kaugemale jõuaksid. Festivali organiseerib Eesti Teatri Agentuur koostöös osalevate teatritega.

draamamaa.weekend on olemuselt kaasaegne alternatiivsete etenduskunstide festival. Festivaliprogramm ei esinda meie teatrikunsti peavoolu ning üldjuhul jäävad showcase´i-formaadist välja meie sõnateatri paremad näited. Festival on peaasjalikult suunatud mõnekümnele kutsutud külalisele, kelle ootused ja lootused festivali osas on leida uusi kontakte, koostööpartnereid, kunstnikke ja lavastusi, mida oma festivalidele või teatrimajadesse külla kutsuda.

Festivaliprogrammi paneb teatritepoolsetele pakkumistele tuginedes kokku Eesti Teatri Agentuuri meeskond. Peamisteks kriteeriumiteks on: 1. lavastusteksti tõlgitavus, et protsessi (sh publikupoolse vastuvõtu) käigus kontekst kaduma ei läheks; 2. paindlikkus etenduse toimumisaja suhtes (võimalikud päevased etendused festivali ajal) ja 3. ekspordipotentsiaal ning võimalus lavastust transportida ja kohandada erinevatesse saalidesse. Žanrilisi piiranguid lavastustele ei ole, kuid eelistatud on täiskasvanud vaatajatele suunatud lavastused. Festivalietenduste andmisega seotud kulud katavad osalevad etendusasutused.

Programmi koostamisel võetakse lisaks eeltoodud kriteeriumitele arvesse lavastuste kohta ilmunud kriitika või uue lavastuse puhul tagasisidet loojate varasematele töödele ning seda, et lavastused oleks uudsed ja elamuslikud ka neile festivalikülastajatele, kes on oma elus juba väga palju teatrit näinud. Eeldame, et enam ei tule väliskülalised Eestisse vaid Ida-Euroopa eksootikat otsima, sest kuulume täieõiguslikult Euroopa kaasaegsete etenduskunstide väljale ning meie etenduskunstnikud suudavad igati konkureerida oma kolleegidega Berliinis või Amsterdamis. 

Kontakt: Liisi Aibel, liisi@teater.ee.  

*** 
TOIMUNUD FESTIVALIDTäppisotsing
September 2020
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman